Vandens siurblių tipų yra bene dešimt. Vieni skirti geriamajam vandeniui, kiti – nuotekoms, dar kiti – drenažiniai siurbliai. Pagal montavimo tipą siurbliai skirstomi į paviršinius, panardinamus ar pusiau panardinamus. Tad pasirinkimas – neįtikėtinas. Žinoma, giliausiai traukti vandenį gali giluminiai siurbliai, kurie yra panardinami giliai į gręžinius ir iš ten kelia vandenį net ir dešimt metrų aukštyn.
Itin gilūs vandens gręžiniai turi gana sudėtingą vandens kėlimo sistemą. Tačiau vis tiek esmine jos dalimi išlieka giluminis siurblys. Šio įrenginio tikslas ir paskirti – tai kelti nustatytą vandens kiekį iki žemės paviršiaus. Įprastą giluminį siurblį sudaro tokios dalys: siurblio valdymo mechanizmas, automatinis siurblio jungiklis, kai reikia išjungti siurblį, fazės relė ir kitos dalys.
Kaip žinia, su kiekvienu siurbliu turi būti montuojami hidroforai. Taigi, vandens siurbliai su hidroforu, o tiksliau hidroforas yra atsakingas už siurblio darbinio režimo palaikymą bei slėgio visoje vandens sistemoje palaikymą. Be abejo yra ir elektros instaliacinės dalys, kurios atsakingos už variklio veikimą.
Taigi, pagrindinis klausimas – kur naudojami giluminiai siurbliai? Atsakymas labai paprastas – visur, kur reikia didelio kiekio vandens. Galima sakyti, kad giluminiai siurbliai paprastam namui yra net gi per galingi ir nepraktiški. Tačiau iš esmės jie tinka tiek ūkiuose, tiek privačiuose namuose ar sodybose. Giluminiai siurbliai naudojami gaisrininkų, kai reikia greitai ir dideliu pajėgumu pumpuoti vandenį iš rezervuarų, taip pat šie siurbliai praverčia energetikoje – kai reikia išgauti giliai esanti geoterminį vandenį. Ūkyje giluminių siurblių pagalba gausiai drėkinami laukai.
Taigi, giluminiai siurbliai yra vieni iš galingiausių parduodamų siurblių. Jie pravers ūkio šakose, pramonės sektoriuje, o taip pat ir tiems, kurie turi dideles sodybas, vasaros metu reikalaujančias gausaus laistymo.