elektros energijos tiekimas
Namai,  Technologijos

Elektros energijos tiekimas priklauso nuo gamtos veiksnių

Elektros energijos tiekimas priklauso nuo įvairių veiksnių, tarp kurių – klimato sąlygos. Laikas nuo laiko pasidžiaugiama, kad Lietuvoje nebūna tokių negandų kaip stiprūs žemės drebėjimai ar cunamiai, tačiau medžius verčiantis vėjas – realybė, kartas nuo karto patiriama ir mūsų krašte.

Pokyčiai

Kadangi elektros energijos tiekimas ir aplinkos sąlygos yra vienos temos klausimai, reikėtų atsižvelgti į tai, kad nuolat dirbama. Neabejotinos svarbus trijų skiemenų žodis „kokybė“, o prie jo puikiai dera būdvardis „aukšta“. Aukšta kokybė – ne priedas, o būtinybė.

Laikui bėgant daug kas pakinta pačiose elektrą tiekiančiose įmonėse. Tiekimo klausimai irgi nelieka nuošaly.

Pokyčių pavyzdys: jei prieš metus važiavote į kokią nors vietovę ir prie medžių buvo matyti stulpai su elektros laidais, tikėtina, kad kitą kartą ten bus kas nors pakeista.

Atsakingai nustatyti kainas

Šiaip jau paslaugas teikiančios įmonės stengiasi, kad viskas veiktų kaip laikrodis. Nesvarbu, ar elektra tiekiama verslui, ar fiziniams asmenims, visais atvejais paslauga turi būti kokybiška. Žinoma, vartotojams aktualus ir kainos klausimas. O eurų išraiška elektros energijos rinkoje sudaryta iš įvairių dalių. Nėra taip, kad atėjęs asmuo pasakytų „dabar kaina bus tokia“. Viskas gerokai sudėtingiau, reikia išmanyti daugybę dalykų ir, kas be ko, mokėti skaičiuoti. Svarbiausia, kad nustatyta kaina neprasilenktų su vartotojų finansinėmis galimybėmis.

Nenumoti ranka į žmonių klausimus

Nors elektros energijos tiekimas priklauso nuo gamtos veiksnių, profesionalūs paslaugos teikėjai nenumoja ranka, kad, pavyzdžiui, prasiautus audrai gali sutrikti energijos tiekimas. Net jei ir pasitaiko koks nesklandumas, atsakingos įmonės pasiruošusios imtis reikiamų veiksmų. Akivaizdu, kad vartotojai renkasi būtent atsakingus elektros tiekėjus.

Kitaip sakant, elektros tiekėjų pusėje yra du variantai. 1. Suprasti, kad vienokios ar kitokios sąlygos gali lemti situaciją, ir į tai NEatsižvelgti. 2. Suprasti, kad vienokios ar kitokios sąlygos gali lemti situaciją, ir į tai atsižvelgti. Ten, kur nesvetimas kokybiškumas, vadovaujamasi antruoju variantu.

Sąžiningumas

Jei teigtume, kad elektros kaina nuo nieko nepriklauso ir gali metų metais likti tokia pat, tai būtų netiesa. Netiesa būtų, jeigu postringautume, neva Lietuvoje elektra pigiausia.

Sakyti tiesą, pateikti rinkos situaciją tokią, kokia yra, – štai kas apibūdinama kaip sąžiningumas. Ir nesvarbu, ar kalba sukasi apie gamtos sąlygas, ar apie kitokius veiksnius, pasitikėjimą pelno sąžiningos įmonės.