Namai

Stogų dengimas – neabejotinai svarbiausias namų akcentas!

Namas, daugiabutis, kotedžas – visiškai nesvarbu kas – nėra įsivaizduojamas be stogo. Tai yra visiškai suprantamas veiksnys, kadangi pastarasis patalpos veiksnys veikia, kaip vienas iš esminių, leidžiančių padidinti erdvėje gyvenančių žmonių komforto lygį. Turima omenyje tai, jog tereikia įsivaizduoti, kaip keblu, sudėtinga bei nemalonu būtų gyventi patalpoje, kuri nebūtų išoriškai uždengta – kasdienės liūtys, nuolatinis vėjas neduotų ramybės ir niokotų erdvėje esantį turtą. Iš tiesų, įsivaizdavimas leidžia daryti prielaidą, jog šis privalo egzistuoti, o dar ir nepaisant to stogų dengimas privalo būti kokybiškai atliktas.

Kodėl gi kokybė šioje situacijoje svarbu? Iš tiesų, daugelis žmonių, individualiai statydami bei projektuodami namus, neretai vengia permokėti už stogo detales, siekdami sutaupyti ir pinigus paskirti visiškai kitoms namo įrengimo detalėms. Užbėgsiu įvykiams už akių ir pabrėšiu, jog toks poelgis yra traktuojamas, kaip mažų mažiausiai nerekomenduotinas, kadangi laikui bėgant prastai atliktas stogų dengimas gali atnešti pastebimai daugiau žalos, nei naudos.

Norima pasakyti, jog laikui bėgant detalės tampa vis prastesnės ir prastesnės – kokybiškų gaminių, medžiagų atžvilgiu šis faktorius nėra toks efektyvus, jeigu būtų galima taip išsireiškti, kadangi pasiūlymai yra teikiami su garantijomis, o su prastesnėmis įmanoma ir prisižaisti.

Kaip gi? Kaip ir teigėme šiek tiek anksčiau, kiekvienos patalpos nuolatos yra engiamos įvairiausių gamtinių veiksnių – tas pats vėjas, lietus kenkia medžiagoms, todėl prastesnės kokybės gaminiai kur kas greičiau yra. Netgi būtų galima daryti prielaidą, jog įvardytoje situacijoje idealiausiai tinka posakis – „skūpas moka du kartus“ – tikėtina, jog pigesni bei pastebimai prastesni stogo elementai laikui bėgant privalės būt keičiami, o tai reikalaus pridėtinių investicijų.

Kad ir kaip ten bebūtų, reikėtų pastebėti, jog stogų dengimas privalo būti kokybiškas procesas ir dėl kitokių veiksnių. Ką gi siekiame akcentuoti? Tai, jog, tarkime, prastas stogo įrengimas žmogui gali neduoti ramybės naktimis, prastesnėmis, niūresnėmis dienomis – kadangi yra akivaizdu, jog naktį žmogų apima ramybė ir visiška tyla, prastas stogo įrengimas gali šią harmoniją akimirksniu sunaikinti, mat nekokybiškos detalės lengvai praleidžia gamtinius veiksnius. Tokiose situacijose naktimis gana garsiai girdėtųsi vėjo šnarėjimas, lietus. Tikriausiai, jog mes visi puikiai žinome, jog pats svarbiausias žmogaus turtas – sveikata, o šią, mūsų manymu, įmanoma pasiekti tik būnant visiškoje harmonije, kurią gali suteikti namai.

Tokiu atveju, akivaizdu, jog stogų dengimas turėtų būti taip pat akcentuojamas ir pabrėžiamas akcentas, kuriam investicijų gailėti tikrai nereikėtų.

Įstabiausia tai, jog tokioje situacijoje, iš esmės, sutaupyti pernelyg ir nepavyksta. Tiesiog nėra prasmės rinktis pačius pigiausius produktus, medžiagas ar gaminius, tinkančius stogų dengimui, jei pastebimai kokybiškesni pirkiniai gali būti įkainoti vos vos didesnėmis sumomis. Situacijoje išryškėja milžiniška žmonių problema – piliečiai paprasčiausiai nesugeba rasti optimaliausio kainos ir kokybės santykio, todėl vadovaujasi dvejopu principu – arba mokėti mažai, neva sutaupyti ir pasinaudoti pigiu stogų dengimu, arba mokėti nežmoniškai daug – tiksliau, permokėti.

Vien dėl šios priežasties visuomet yra akcentuojama, jog žmogus privalo naudotis konsultacijomis, ypač tokių procesų, kaip stogų dengimas, atžvilgiu – nebijokite ir mokėti už patarimus, mat bet kokiu atveju tai leis ateityje išpešti kur kas daugiau naudos ir pagelbės, siekiant išvengti tolimesnių nemalonumų.

Stogų dengimas negali būti engiamas, į šį negalima atsainiai žiūrėti – tai yra lygiai tokia pat svarbi detalė, kaip ir fasadas, šio šiltinimas ir panašiai. Todėl rekomenduojame investuoti į šią sritį daugiau lėšų ir ateityje mėgautis maksimaliu komfortu gyvenant.