Auto-moto

Kuomet mažoji Toyota Aygo yra geriausias pasirinkimas

Mažieji automobiliai sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. Baigiasi tie laikai, kuomet reikia turėti didžiulį automobilį, kuriuo vežiojame didžiulius bulvių maišus, pomidorų daigus į sodą, visą didžiulę šeimą ir dar pusę giminės. Dabar viskas daroma racionaliai. Ir automobilis naudojamas pagrinde kelionei į darbą, o ne tik savaitgaliniams važiavimams į sodą ar svečius. Natūralu, jos kelionei į darbą pakanka žymiai mažesnio, patogesnio, ekonomiškesnio ir vikresnio automobilio. Tad ir nesistebime, jog gatvėse sparčiai populiarėja tokie modeliai kaip Toyota Aygo, nedideli, patikimi, reikalaujantys mažai kuro ir mažai priežiūros.

Būtent mažas automobilis, kaip priemonė kasdien pasiekti darbą, ir yra geriausias pasirinkimas. Žinoma, tais atvejais, kai nenorime naudotis viešuoju transportu, savo kojomis, dviračiais ar dar kaip nors. Daug Vilniaus, Kauno ir kitų Lietuvos miestų gyventojų dirba centre, o gyvena užmiestyje, tad kelionė į darbą be automobilio būna tikrai varginanti ir ilga. Tad belieka pasirinkti gudrų automobilį, kokį nors miesto mažylį kaip Toyota Aygo, ir džiaugtis nedidelėmis išlaidomis kurui ir automobilio priežiūrai.

Tačiau kitoje barikadų pusėje rikiuojasi tie, kurie turi šeimas su dviem ar trim vaikais. Nors ir tokiu atveju Aygo yra vis dar puikiai tinkamas automobilis, tačiau patogumo juo važiuoti penkiems yra tikrai mažiau. Tokiu atveju šiuolaikinis žmogus dažniausiai renkasi kokį nors didesnį hibridinį automobilį, pavyzdžiui tos pačios Toyota gamintojos Auris modelį. Tai jau kur kas erdvesnis ir patogesnis automobilis. Kita vertus, mažasis Aygo vis dar turi nemažai privalumų prieš tokį, vienas pagrindinių – tai kaina.

O štai mažųjų automobilių kainos net ir Lietuvoje vis dažniau leidžia žmonės pirkti naujus automobilius vietoj senų ar naudotų. Toks Aygo, paprastesnės komplektacijos, kainuoja vos per dešimt tūkstančių eurų, o tai yra tikrai sutaupoma sutaupoma suma daugeliui. Tad tokių naujų ar apynaujų automobilių Vilniaus ir Kauno gatvėse tikrai daugėja.

Kur kas pigesnė ir mažesnių automobilių eksploatacija. Visų pirma, skiriasi jų kuro sąnaudos. Tokiam automobiliui paprastai pakanka penkių litrų benzino šimtui kilometrų mieste. Tai – tikrai nedaug. Be abejonės, pigus ir tokių automobilių draudimas, ir remontas, ir tepalų keitimas. Gerokai mažiau teks sumokėti ir už naujas padangas, nes jos paprasčiausiai bus mažesnės nei kokiams nors miesto visureigiui. Tad mažasis Toyota Aygo yra tikrai racionalus pasirinkimas tiems, kam reikia daug suktis po miestą, dažnai važiuojant vos vienam ar dviems.