Dantų implantantai
Sveikata

Dantų protezavimo skausmai ir džiaugsmai

Dantų implantantaiGana dažnam vidutinio amžiaus žmogui, ypač kuriam teko gydytis pas senuosius stomatologus arba nesigydyti iš viso, neretai jau vieno ar kito danties tikrai trūksta. Dabar, kai mūsų šalis kur kas tvirčiau stojasi ant kojų, dantų implantai ir protezavimas jau nebeatrodo ta sritis, kurią įperka tik turtingieji. Šiomis paslaugomis naudojasi vis daugiau žmonių, norinčių turėti visus dantis, ir džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu. Vis tik dantų implantai dar sukelia ir nemažai baimių, kurios po procedūrų dažniausiai išsisklaido. Kokios tos baimės ir ką reikėtų apie jas žinoti?

Kodėl bijoma dantų implantų?

Be abejo, didžiausia baimė ir didžiausias sielos skausmas, susijęs su dantų implantais ir protezavimu tiek Vilniuje, tiek ir kitur Lietuvoje, yra tokių paslaugų kaina. Nuo pirmųjų implanto dėjimo procedūrų iki jau protezo turėjimo ir naudojimosi juo kramtant tenka sumokėti apie tūkstantį eurų. Tai – iš tiesų nemaža suma, tuo pačiu ir tvirtas pagrindas jos bijoti ir labai nedrąsiai svajoti apie dantų protezavimą Vilniuje ar kitur.

Tačiau dažnas nežino, jog dantų protezavimas Vilniuje, kaip beje ir visur, trunka apie metus laikus, kartais daugiau, kartais mažiau. Tokia procedūra išskaidoma bent į tris pagrindinius etapus, kurie prasideda implantavimu ir baigiasi protezo uždėjimo. Tad turint omenyje tokį ilgą laikotarpį, tas tūkstantis eurų pasiskirsto gana tolygiai ir mėnesinė suma pasidaro ne tokia didelė. Juolab, kad dauguma įmonių siūlo dantų implantavimo paslaugas išsimokėtinai. Tai reiškia, jog kas mėnesį temokėsite kelias dešimtis eurų ir galėsite džiaugtis nauju dantimi. O Vilnius galės džiaugtis dar vienu visus dantis turinčiu miestiečiu.

Tačiau ne tik kaina, bet ir realus fizinis skausmas gąsdina tuos, kurie galvoja apie dantų implantus. Iš tikrųjų, visos bent kiek skausmingos procedūros šiais laikais atliekamos pasitelkiant į pagalbą nuskausminamuosius vaistus. Tad bent jau stomatologų kėdėje jums tikrai neskaudės. Kita vertus, kuomet implantas yra įgręžiamas į jūsų žandikaulį, organizmas tikrai patiria stiprią intervenciją. Retais atvejais tai pasireiškia bandymu atmesti svetimkūnį ir su tuo susijusiais skausmais, trunkančiais ir kelias dienas, ir kelias savaites. Tačiau tai vis tik yra daugiau išimtys ir reti atvejai. Tad dantų protezavimas Vilniuje neturėtų kelti jūsų baimių ir nerimo, tokios procedūros yra įprastos ir ne kartą patikrintos, o su nauju dantimi ateinantys džiaugsmai viską užglaisto.