Metalo dazai
Namai

Metalo dažai, kurie užtikrina metalinių paviršių ilgaamžiškumą

Iš pirmo žvilgsnio kai kuriems vartotojams atrodo, kad metaliniai paviršiai privalo būti labai patvarūs ir ilgaamžiai, atsparūs bet kokiems aplinkos veiksniams. Besivadovaujant tokiu klaidingu požiūriu dažniausiai metaliniai sodo baldai, metaliniai laiptų turėklai, metalinės tvoros, radiatoriai, metaliniai garažo vartai ar kiti panašūs iš metalo pagaminti paviršiai lieka neapsaugoti. Nereikia nė sakyti, kad neilgai trukus tenka susidurti su pažeistais ir estetinę išvaizdą praradusiais metaliniais paviršiais, kuriuos dažnai reikia netgi pakeisti naujais.

Taigi, labai svarbu suprasti, kad nepaisant to, kur metaliniai paviršiai bebūtų naudojami – viduje ar lauke – juos privalu apsaugoti nuo didelę žalą jiems darančių aplinkos veiksnių. Tarp jų patenka lietus, vėjas, ultravioletiniai saulės spinduliai, oras ir drėgmė. Tačiau suprantama, kad jei niekada nebuvo tekę patiems rūpintis metalinių paviršių apsauga, galite nė nenumanyti, kokie metalo dažai turėtų būti pasirinkti ir kaip juos reikėtų teisingai naudoti. Todėl verta apie tai pakalbėti šiek tiek plačiau.

Kodėl yra taip svarbu pasirūpinti metalinių paviršių apsauga

Jei vis dar abejojate, kad jums reikėtų skirti papildomas pastangas metalinių paviršių apsaugai, vertėtų įvardinti keletą esminių priežasčių, kodėl yra svarbu apsaugoti metalinius paviršius. Būtina suprasti, kad kiekvienas metalinis paviršius rūdija. Įdomu, kaip rūdys atsiranda? Visa tai vyksta labai paprastai. Rūdys ima formuotis tuomet, kai vanduo sureaguoja su deguonimi. Svarbu paminėti, kad rūdijimas vyksta ne tik metalo išorėje, kurią mes matome plika akimi, tačiau ir metalo viduje. Dėl šios priežasties tinkamai neapsaugojus metalinio paviršiaus galiausiai jis gali visiškai suirti. Norint nuo viso to apsisaugoti, kiekvieną metalinį paviršių būtina apsaugoti drėgmei ir orui nelaidžia kokybiška danga – profesionaliais metalo dažais.

Dažai metalui ne tik apsaugo metaliniu paviršius, tačiau taip pat juos atnaujina ir suteikia jiems labai kokybišką estetinę išvaizdą. Todėl jei metaliniai paviršiai būna apsaugomi kokybiškais metalo dažais, jie tampa ilgaamžiai ir atsparūs rūdijimui, įbrėžimams, smūgiams ir dilimui.

Apsauginiai dažai metalui ir jų pasirinkimas

Visų pirma labai svarbu pasirinkti specializuotas parduotuves, kuriose būtų prekiaujama plačiu apsauginių metalo dažų asortimentu. Tokiu atveju galėtumėte būti tikri, kad galėsite įsigyti metalo dažus, kurie puikiai sukimba su paviršiumi. Jei naudotumėte tokiomis savybėmis pasižyminčius metalo dažus, jums nebereikėtų naudoti grunto arba paviršiaus dengimui skirtų bazinių dažų. Todėl jei norite lengvesnio dažymo proceso, naudinga ieškoti puikiomis sukibimo savybėmis pasižyminčių metalo dažų, kurie taip pat labai greitai džiūsta.

Taip pat svarbu, kad metalo apsaugai skirtų dažų pasirinkimo metu jūs atsižvelgtumėte ir į metalinius paviršius, kuriuos siekiate apsaugoti nuo neigiamų aplinkos veiksnių. Atsižvelgiant į tai galėsite pasirinkti ir konkrečią dažų metalui rūšį. Žinoma, nepamirškite pagalvoti ir apie dažų spalvas, kurios atitiktų jūsų skonį. Visa tai jums turėtų palengvinti metalo dažų pasirinkimą.