svetainės baldai
Namai

Modernūs svetainės baldai – ne vien dizaino kryptis

Iš pavadinimo galima pamanyti, jog modernūs svetainės baldai yra dizaino kryptis. Iš dalies taip. Tačiau tai ir funkcionalumo klausimas. Kas yra funkcionalumas? Iliustruosime keliais pavyzdžiais:

  • Kai atidarote spintą ir matote tvarkingai sukabintus drabužius. Kai uždarote spintos duris sklandžiai, bet kažkokių girgrždesių ar pan.
  • Kai naudojatės darbo stalu ir nė nesusimąstote, koks jis puikus – nei kliba, nei per mažas, nei kitų rūpesčių keliantis.
  • Kai įsitaisote fotelyje ir po valandos, praleistos jame, suvokiate, koks tai komfortas.

Kiekvienas baldas savaip svarbus. Jeigu mėgstate gaminti maistą, veikiausiai domitės virtuvinėmis spintelėmis. Jeigu jūsų pomėgis yra žiūrėti dokumentinius filmus, tikriausiai vertinate patogias sofas.

Modernūs svetainės baldai visame baldų diskurse užima nemažą vietą. Bet čia derėtų suprasti, kad ir pačią svetainę kiekvienas suprantame individualiai. Taip, tai kambarys. Galbūt tai mūsų poilsio oazė. O gal vieta, kur susirenka svečiai. O gal taupant kvadratinius metrus nuspręsta šį kambarį kombinuoti su miegamuoju ar su darbo kambariu?

Daug kas priklauso nuo būsto suplanavimo ir dydžio. Kuo kompaktiškesnis yra namas, tuo daugiau tenka galvoti, kaip sutalpinti reikiamus daiktus. Jei tai vieno kambario butas, gali kilti nemažai galvosūkių. Bet juos išsprendus mėgaujamasi jaukia erdve.

Kad ta erdvė iš tiesų būtų jauki, renkantis baldus svarbu kreipti dėmesį ne tik į estetiką, bet ir į funkcionalumą. Vienas iš patarimų šiuo atveju – pasamdyti dizainerį. Tikėtina, jog manote, kad tai tik pinigų švaistymas. Bet kreiptis į profesionalą kaip tik gali būti tikslinga investicija. Investuojate į kasdienio patogumo ir estetikos harmoniją. Į būstą, kuriame jauku. Kuriame gera. Į kurį malonu sugrįžti.

Baldų vaidmuo čia didelis. Jei lygintume su filmu, tai vieniems tarsi pagrindinis aktorius būtų sofa, kitiems stalas. Dar kiti sakytų, kad kiekvienas daiktas atlieka rūpimas funkcijas. Apstatome namus taip, kad vėliau galėtume komfortiškai gyventi, kad nereikėtų keikti pernelyg kietos lovos ar nepraktiškos spintos, už kurią paklota ne tiek ir mažai…

Jeigu paklaustumėte, ar šiais laikais įmanoma tikslingai apsipirkti ir atsinaujinti namus, atsakytume keturiomis raidėmis: TAIP. Niekas nesuteiks garantijos, kad 100 procentų pavyks išsirinkti. Bet niekas nepaneigs – asortimentas parduotuvėse stulbina.

Ieškantiems klasikinių… Ieškantiems modernių… Ieškantiems ko nors originalaus… Kad ir kokios mintys aplanko norint naujai apstatyti svetainę, sumanymai geriausiai įgyvendinami, kai yrą ką rinktis. O jeigu susisiekiate su dizaineriu, atsiranda neprastų idėjų, kurios jūsų būstą paverčia dar patrauklesniu. Svarbu, kad nepamirštama funkcionalumo ir komforto. Nes tai dėmenys, kurių reikšmė atsiskleidžia kasdien.