vedinimo sistema_ventiliacija
Namai

Metalinių cinkuotų ar lanksčių ortakių sistemą rinktis?

Kalbant apie ortakius, kaip ir apie daugelį kitų pasirinkimų, vienos nuomonės niekada nebus. Nuomonės išsiskiria dėl daugelio dalykų, neretai ji priklauso nuo meistro darbo įpročių, o ir projektuotojai kiekvienas turi savus argumentus.

Tačiau reikėtų jaudintis, ne dėl to, kokio tipo ortakių sistemą pasirinkti, o pasirūpinti, kad ji būtų įrengta profesionaliai. Šiuo klausimu – tinkamai suprojektuota sistema ir kokybiškas jos įrengimas ir yra pagrindiniai tinkamai veikiančios vėdinimo sistemos kriterijai. Na ir, žinoma, labai svarbus ir rekuperatoriaus parinkimas, apie kurį plačiau šį kartą nekalbėsime.

Cinkuotų ortakių sistema

Šio tipo ortakiai yra naudojami jau labai seniai, kol dar rinkoje nebuvo lanksčių ortakių pasirinkimo. Dažnai tenka girdėti, kad šie ortakiai yra garsesni nei lankstūs ir jiems įrengti reikalinga daugiau vietos. Dėl pastarojo teiginio iš tiesų galime sutikti – jų įrengimui reikalinga daugiau vietos. Tačiau dėl triukšmingumo sutikti besąlygiškai tikrai negalime, kadangi tai priklauso nuo kelių dalykų.

Tam, kad cinkuoti ortakiai nekeltų triukšmo, visų pirma, jie turi būti itin tiksliai suprojektuoti, o vėliau taip pat tiksliai ir įrengti. Triukšmingumą gali įtakoti per mažo diametro ortakių parinkimas, tačiau ir didesni nebūtinai yra geriau. Manydami, kad geriau didesni, nei per maži, taip pat galite sukysti, nes per didelio diametro ortakiai mažina visos vėdinimo sistemos efektyvumą.

Lanksčių ortakių sistemos ypatumai

Šio tipo ortakių sistema turi kur kas daugiau privalumų, negu trūkumų. Juos itin paprasta ne tik montuoti, bet ir projektuoti. Jie užima ženkliai mažiau vietos, o įrengti galima tiek lubose, tiek sienose ar grindyse – priklausomai nuo to, kur yra tam vietos. Priešingai nei cinkuotų ortakių, šių sujungimai yra visiškai sandarūs, todėl išvengiama slėgio nuostolių.

Tiesa, kaip ir cinkuotos skardos ortakius, lanksčius įrengti būtina taip pat profesionaliai, o dar labai svarbu parinkti ir ne pačias pigiausias medžiagas. Nuo to priklauso ir įrengimo kaina. Tiesa, kaina priklauso ir nuo namo kvadratūros, todėl didesniems namams ji gerokai didesnė.