Namai

Kokią stogo dangą rinktis šlaitiniam stogui?

                Yra daugybė skirtingų stogo dangų medžiagų, ir jų tipai kurias galite pasirinkti. Kiekviena medžiaga turės savo privalumų ir trūkumų, tačiau prieš priimdamas galutinį sprendimą, bet kuris namo savininkas pirmiausia norės išmatuoti savo stogo nuolydį. Išmatuoti žingsnį taip pat yra gera idėja, jei negalite pasirinkti iš kelių skirtingų variantų. Tarp asfalto ir metalo yra įvairių stogo konstrukcijos būdų, o nuolydis gali padėti susiaurinti jūsų galimybes.

                Pirmas dalykas, kurį turėsite padaryti šiame procese, – į jūsų nuosavybę atvykti profesionalus stogdengis, kuris išmatuotų jūsų stogo nuolydį. Pavojinga gauti kopėčias ir bandyti atlikti šią užduotį patiems. Taip pat galite neturėti tikslių įrankių, reikalingų tiksliai išmatuoti. Stogdengys taip pat žino, su kuo koreliuoja nuolydžio vertės. Stogo nuolydžiai visada rašomi trupmenomis, kai vardiklis yra horizontalus stogo ilgis, o vertikalus aukštis yra skaitiklis. Pavyzdžiui, šešių pėdų aukščio ir 12 pėdų pločio stogo dangos nuolydis būtų 6/12. Aikštėje nuo 1/12 iki 3/12 neturėtų būti čerpių, nes konstrukcijai bus sunku perkelti drėgmę, todėl padidės pelėsio tikimybė. Kompozicinės arba asfalto čerpės puikiai tinka stogams, kurių nuolydis yra nuo 4/12 iki 12/12. Be to, stogai nuo 5/12 iki 12/12 dažnai susiduria su skalūnais arba medienos drebėjimais. Šios medžiagos puikiai tinka stalčiams stogams, nes skatina tinkamą vandens nutekėjimą. Jie gali nutekėti ant plokštesnių stogų.

                Stogdengys vis tiek turėtų užsirašyti jūsų stogo dangos nuolydį, kai išeina atlikti pirminės apžiūros. Geriausia šį darbą atlikti anksti, kol nesate pernelyg prisirišę prie konkrečios stogo medžiagos. Stogo įrengimas yra sudėtingas darbas, todėl jūs norite būti tikri, kad jūsų darbai tarnaus dešimtmečius. Tokius darbus geriausiai patikėti profesionalams.