Padangos
Auto-moto

Naujos padangos: automobilių padangų apskaita

PadangosTikriausiai, šiandien, globaliame pasaulyje, neįmanoma įsivaizduoti verslo be automobilių. Taip pat neatsiejama verslo dalis – apskaita. Automobilių, kaip įmonės ilgalaikio turto nusidėvėjimas ir naudojimas privalo būti apskaitomas ir registruojamas. Dažnai buhalteriai sunerimsta – Kaip turi būti registruojamos apskaitoje automobilių padangos?

Automobilio padangos darbo apskaitos kortelė

Kad ir kaip juokinga būtų, tačiau automobilių padangos apskaita turi būti aprašyta įmonės apskaitos politikoje. Vienintelis, privalomas dokumentas turi būti vedamas – automobilio padangų apskaitos kortelė. Joje privalomai žymima informacija susijusi su padangų komplekto (ilgalaikio turto) eksplotavimo laikas.

Tad, tarkime, įsigytos automobiliu padangos “bridgestone”. Buhalteris turi įvertinti ar pirkinys atitinka Europos Sąjungos standartus. Jeigu automobiliu padangos su c raide sukurti ilgalaikio turto kortelę, bei padangų apskaitos eksplotavimo kortelę ir vesti apskaitą kaip įprastai vedame materialaus ilgalaikio turto.

Automobiliu padangos akcija

Taip pat dažnai kyla klausimų apie situacijas, kuomet automobilių padangos pirktos su didele, arba jau po pirkimo momento padaryta nuolaida. Tačiau čia situacija standartiška – kaip ir su bet kokiais kitais pirkiniais – registruojama padangos nuolaida ir sumažėjęs įsipareigojimas.

Dar viena itin dažnai pasitaikanti situacija, kuomet padangos siunčiamos iš kito miesto arba perkamos internetu. Tarkime, įmonė įsikūrusi Kaune, o atkeliauja automobiliu padangos Klaipeda arba automobiliu padangos Siauliai. Tokiu atveju siuntimo išlaidos turėtų būti traukiamos tą pačią minutę į sąnaudas arba priskaičiuojamos prie įsigyto turto savikainos. Pastarasis pasirinkimas padidintų turto vertę.

Vietoj išvadų

Norisi priminti įmonių vadovams, kad įmonės automobiliu bevažinėjantis darbuotojas turi vesti kelionės lapus, registruoti įmonės labui nuvažiuotą atstumą. Ši informacija padeda tiksliai ir be klaidų nurašyti kurą ir registruoti padangų nusidėvėjimą.

Taip pat kuro apskaitai privaloma turėti kuro pirkimo sąskaitos faktūras. Jeigu darbuotojui leidžiama automobilį naudoti ir asmeniniams tikslams, tuomet patirtos išlaidos  negali būti pripažįstamos įmonės sąnaudomis. Tuo tarpu, jeigu darbuotojas važinėja nuosavu automobiliu įmonės tikslais, automobilio kuro ir remonto išlaidos laikomos gyventojo pajamomis natūra. Žinoma, darbdaviui priimtinesnis antrasis variantas, kuris padeda išvengti  painių mokestinių labirintų.