Nekilnojamasis turtas
Finansai

Nekilnojamasis turtas ir pasyvios pajamos

Kai kurie žmonės klaidingai mano, kad kriziniu laikotarpiu nėra jokios svarios priežasties investuoti savo turimas santaupas (šiuo atveju kalbant apie bet kurią investicinę sritį). Tačiau tai yra neteisingas požiūris, kadangi tiek krizės, tiek ir stabilios ekonomikos atveju investuoti ne tik galima, tačiau ir reikia. Puikiu pavyzdžiu galėtų tapti nekilnojamasis turtas. Kai ekonomika yra stabili ir auganti – įprastai kyla ir nekilnojamojo turto kaina. Tuo tarpu, jei prasideda krizė, NT kainos gerokai nukrinta. Todėl tiek vienu, tiek ir kitu atveju galima pasiekti norimą rezultatą, t.y. padidinti savo investicijas. Būtent dėl šios priežasties, turintiems santaupų, visuomet rekomenduojama domėtis įvairiomis rinkomis, jose slypinčiomis galimybėmis ir vos tik atsiradus tinkamai progai – investuoti savo pinigus.

Be abejo, galbūt jūs esate iš tų žmonių, kurie savo santaupas yra mieliau linkę laikyti „kojinėje“, tokiu būdu stengiantis juos kaip įmanoma ilgiau išsaugoti. Tačiau tai yra pats blogiausias sprendimas, kurį galima priimti turint didesnę pinigų sumą. Klausite, kodėl? Juk pinigai bus laikomi saugioje vietoje? Jei pinigai yra „neįdarbinti“, jie neauga, o tik nuvertėja. Infliacija yra neišvengiama, todėl pasirinkę minėtą variantą, ilgainiui suprasite, kad jūsų turima pinigų suma labai sumenko, t.y. perkamoji galia tapo mažesnė. Norint to išvengti, pinigus turėtumėte investuoti, tokiu būdu sulaukdami pasyvių pajamų. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kokią investicinę sritį pasirinksite ir kiek patirties joje turėsite, todėl visų pirma turėtumėte nuspręsti, kas jums yra priimtiniausia.

Kita vertus, nieko keisto, kad vartotojai, kurie turi daugiau santaupų, pakankamai dažnai renkasi jau minėtą nekilnojamąjį turtą. Tai daugeliui vartotojų pažįstama sritis, todėl investuodami į ją, jie jaučiasi gerokai saugesni. Tuo tarpu, jei iki šiol jūs nesidomėjote nekilnojamuoju turtu, greičiausiai jums kyla klausimas, kokiu būdu galėsite iš jo uždirbti – juk investuosite labai didelius pinigus. Atsakymas labai paprastas. Jei norite gauti pasyvias ir reguliarias pajamas, tuomet savo įsigytą nekilnojamąjį turtą turėtumėte nuomoti. Pavyzdžiui, butų nuoma Vilniuje jau ne vienerius metus yra pati paklausiausia (jei lygintume bendrą situaciją nekilnojamojo turto nuomos rinkoje), todėl jei investuosite į butą, esantį Vilniuje, galite būti tikri, kad nesunkiai rasite nuomininkus, butą išsinuomosiančius ilgesniam laikui.

Taip pat nereikia pamiršti, kad egzistuoja ir trumpalaikė būsto nuoma. Nors šis variantas kai kurių nekilnojamojo turto specialistų nuomone yra rizikingesnis, tačiau ir nepalyginti pelningesnis. Todėl jums reikėtų nustatyti savo prioritetus ir tuomet nuspręsti, į ką norėtumėte orientuotis, t.y. mažesnę riziką ir mažesnes pajamas ar didesnę riziką ir didesnes pajamas. Tai du labai skirtingi pasirinkimai, tačiau kiekvienas iš jų gali būti lengvai pritaikomas. Taigi, kaip matote, pasirinkimų yra, tereikia apgalvoti, kokiu būdu norėsite investuoti savo pinigus.