Auto-moto

Nepamiršk paruošti automobilį vasaros kelionėms

Ruošiantis atostogoms, svarbu ne tik įsigyti maudymosi kostiumėlį, susikrauti lagaminą ar susitarti su kaimyne dėl katino pamaitinimo. Reikia dar ir pasirūpinti automobiliu, kurio laukia ilgas kelias atostogų link. Juk nenori atostogų nuotaikos sugadinti sugedusiu automobiliu. Todėl aptarsime pagrindinius aspektus, kurie svarbu ruošiantis atostogoms su automobiliu.

Padangos yra vienas svarbesnių automobilio dalių. Senos, išsibalansavusios padangos padidina sunaudojamo kuro kiekį, labiau krato ypač važiuojant didesnį atstumą. Todėl pradėti reiktų nuo padangų, jos turi būti subalansuotos, protektoriaus gylis pakankamas ir žinoma, jos neturėtų „subliukšti“ kas šimtą kilometrų. Padangų slėgis visose padangose turi būti vienodas, tam kad būtų išvengta išsibalansavimo.

Variklio, stabdžių ar turbinos remontas yra sudėtingi, brangūs ir tikrai nenorėtumėte, jog jie užkluptų atostogų metu, ypač užsienio šalyje. Todėl automobilio diagnostika ir nuodugnus patikrinimas yra itin svarbūs užtikrinant, kad išvykstate tvarkingu ir saugiu automobiliu.

Automobilio žibintų veikimas dar vienas svarbus kriterijus, norint užtikrinti saugią kelionę. Juk nenorėtumėte važiuoti nepažįstamais keliais be šviesų. Todėl visi žibintai turi būti tvarkingi, turėtų veikti ir priešrūkiniai žibintai (jei jie neveikė prieš tai) bei būtų pravartu turėtų atsarginę trumpųjų šviesų  žibinto lemputę – atsarga gėdos nedaro, tuo labiau, jog tai nebrangi detalė.

Geras matomumas ne palengvinimas, o būtinybė keliaujant. Todėl bagažinėje turėtų atsidurti langų plovimo skysčio butelys. Purkštukai turi būti veikiantys ir tvarkingai aplieti priekinį stiklą kaip to reikia, tuo tarpu valytuvai taip pat turėtų būti tvarkingi. Jei valytuvai palieka purvo ruožus – juos reikia keisti. Ir visai nebūtina keisti viso valytuvo mechanizmo, užtenka pakeisti gumeles.

Ir pabaigai, kokios smulkmenos turėtų atsidurti automobilio bagažinėje, be jau paminėto langų plovimo skysčio? Žinoma, trosas, pravartu turėti ir „krokodilus“, butelį vandens, jei kartais reikėtų nusiplauti rankas pasikrapščius prie automobilio, šluosčių, žibinto, jei tektų pažvelgti po kapotu tamsioje naktyje. Štai tiek reikia, kad būtų pasiruošta kelionei automobiliu.