Auto-moto

Plaukimas baidarėmis. Apie ką svarbu pagalvoti?

Artėjant vasaros sezonui daugelis planuoja savo atostogas ir savaitgalius. Svajoja, kur keliauti, kur praleisti laiką su draugais ar šeimomis. Vienas populiariasių savaitgalio praleidimas Lietuvoje yra plaukimas baidarėmis. Ilgos, vingiuotos upės ir sraunios upės, gražūs kraštovaizdžiai bei geras oras traukia turistus ir keliautojus išbandyti šį vasaros sportą.

Bet kaip reikia pasiruošti ir ko apskritai reikia šiam sportui, plaukimui baidarėmis?

Vienas pagrindinių dalykų ko jums prireiks yra gera apranga. Plaukiant baidarėmis daug vandens patenka į patį plaustą bei ant jūsų, tad nesitikėkite, kad liksite sausi. Jei pasitaikė geras oras, nieko baisaus – sušlapti bus tikras malonumas ir atgaiva karštą ir tvankią vasaros dieną, tačiau jei pasitaikė prastesnis oras ir lauke šalta, o galbūt apskritai plaukiate rudenį – teks paieškoti šiltesnių rūbų, galbūt net neperšlampamų. Kitu atveju galite net ir peršalti.

Taip pat svarbus yra transportas, tai yra tai, kaip jūs nuvyksite iki plaukimo vietos. Paprastai baidarių centrai jau turi automobilius, kuriais vežioja savo klientus, bet jei pasitaikytų taip, kad neturėtų, tokiu atveju jums reiktų patiems ieškoti transporto nuomos. Tačiau jei plaukia didesnė grupė žmonių, gali prireikti ir autobuso, bet pergyventi nereikia, yra labai daug savo paslaugas siūlančių įmonių, o autobusų nuoma Vilniuje (http://www.autotransa.lt/) yra gan dažnas reiškinys.

Po plaukimo reiktų pagalvoti, kur apsistosite, kad netektų iš karto visiems išsiskyrstyti, o galėtumėte su kompanija praleisti laiką kartu ir dar kažką nuveikti. Pavyzdžiui, kad ir išsimaudyti pirtyje, paplaukioti ežere, išgerti taurę gėrimo su puta po ilgos, varginančios ar smagios kelionės baidare. Bet į šių pramogų paieškas turėtumėte leistis jau gerokai prieš vasaros sezoną, nes žmonės labai mėgsta tokias pramogas, tad vietos rezervuotos gali būti jau net pavasariui atėjus. Todėl turite būti budrūs ir viską gerai apgalvoti, nes kitu atveju liksite be pramogų atėjus šiltąjam metų sezonui, kuriam atėjus visi nori pailsėti ir pramogauti.