Namai,  Paslaugos,  Technologijos

Nepriklausomi elektros energijos tiekėjai Lietuvoje

Elektrum Lietuva2013 metais Valstybinės kainų ir energetikos konkrolės komisijos sąraše buvo 72 įmonės turinčios licenzijas ar leidimus nepriklausomam elektros energijos tiekimui. Tačiau šiame sąraše greitai atsiranda prierašai „Veiklos nevykdo“ arba „Licenzija panaikinta“, tad sąrašas vis mažėja. 2010 metais pradėjus elektros energijos ūkio pertvarkymą, atsivėrė verslo galimybės įmonėms savo verslą siejusioms su energetika. Tačiau šią aukso gyslą užčiuopė ir sugebėjo panaudoti ne visi, todėl sąraše lieka tik stipriausieji, galintys pasiūlyti geriausias sąlygas ir aptarnavimą elektros vartotojams.

Elektra, kurią perka įmonės iš nepriklausomų tiekėjų yra ta pati ir niekuo nesiskirianti, tad kuomet prekė identiška, tenka ieškoti kitų tiekėjų lyginimo aspektų. Nepriklausomi elektros tiekėjai pasirenkami atsižvelgiant į du esminius kriterijus – kainą ir aptarnavimą. Didžiausias dėmesys šioje konkurencinėje kovoje sutelkiamas į kainą, kas būtent aktualu didiesiems elektros vartotojams, išleidžiantiems apvalias sumas elektros energijai ir kuriems šimtoji cento dalis metų gale gali virsti keliais tūkstančiais litų.

Nepriklausomi elektros tiekėjai taip pat skiria daugiau dėmesio aptarnavimui, į kurio savoką dažniausiai įeina sutarties sąlygos – apmokėjimo terminas, ar elektros tiekėjas prisiima sau riziką dėl elektros suvartojimo svyravimo, papildomi mokesčiai ar baudų numatymas. Jei dvi įmonės siūlo tokias pat kainas, tuomet laimi geriausias sąlygas pasiūlęs elektros tiekėjas.

Dažniausiai kylantis klausimas renkantis elektros energijos tiekėją, yra į ką dar atsižvelgti ir kaip išsirinkti? Geriausias kriterijus įmonės reputacija ir atsiliepimai. Ilgametę patirtį energetikos srityje turinti įmonė gali pasiūlyti geriausius sprendimus, optimaliausią kainą ir puikų aptarnavimą. Nusprendus pasirinkti mažesnę, mažiau girdėtą įmonę, pirmiausia derėtų patikrinti ar įmonė turi reikiamą veiklos licenziją elektros tiekimui. Tai galima padaryti Valstybinės kainų ir energetikos konkrolės komisijos sąraše.

Šiuo metu didžiausias nepriklausomas elektros energijos tiekėjas Lietuvoje yra “Elektrum”, turinti daugiau nei 70 metų patirtį elektros ir šilumos energijos rinkose Baltijos šalyse. Baltijos regione veikusi pavadinimu „Latvenergo“, įmonė nuo 2012 metų Lietuvoje tęsia veiklą kaip bendrovė „Elektrum“, perėmusi iš pirmtakų visa, kas geriausia ir tuo pritraukusi daugybę klientų Lietuvoje. Nepriklausomos elektros Elektrum Lietuva tiekėjo kainos pasiūlymai yra labai patrauklūs, todėl šiai įmonei energijos tiekimą patikėjo labai daug didžiųjų Lietuvos įmonių.