Namai

Kaip paruošti kompostą? Technika

kompostasTurbūt daugeliui teko girdėti, kas yra kompostas. Ne tik asmenys, kurie patys namuose auginasi konkrečius augalus, tačiau tuo pačiu ir miestiečiai, kurie siekia gauti ekologišką produkciją suvokia, kad kompostas tai natūrali trąša, kuri padeda efektyviai, tačiau nekenksmingai užauginti augalą. Daugelis lietuvių vis labiau pamėgstą tokio tipo natūralų augalų auginimo būdą. Komposto gaminimas tikrai nėra sudėtingas, tiesiog reikia bent minimaliai susipažinti su technika, kuri padeda gauti efektyvų rezultatą.

  • Kompostavimas yra ne mūsų pačių sukurtas procesas, o gamtos vykdoma veikla. Ką turi padaryti žmogus, tai sukurti patogią terpę tiems procesams. Parduotuvėse galima įsigyti dėžę, kurioje ir vyks jūsų kompostavimo procesas. Kitas variantas – ją galite pasidaryti pats – susikalkite iš medžio. Paprasčiausia kvadratinė dėžė į kurią turi patekti deguonis. Rekomenduojama pasigaminti ir dangtį.
  • Kompostas turėtų būti maždaug vieno kvadratinio metro dydžio.
  • Rekomenduojama bent kartą per savaitę sujudinti kompostą. Paprasčiausiai su šakėmis jį pakratykite, kad viso procesai vykdytųsi kiek efektyviau.
  • Drėgmė – būtina sąlyga be kurios kompostas nebus veiksnus. Jei konkrečiu metu mažai lyja – patys sudrėkinkite kompostą. Svarbiausia – krūvos viršūnę. Vanduo pats pereis žemyn.
  • Kompostas yra pildomas visą šaltąjį sezoną: įvairios maisto atliekos, sliekai, piktžolės ir panašiai padeda kompostui labiau augti. Pamaitinkite jį.
  • Vasarą gaminamas kompostas turi būti naudojamas rudens sezonui, o rudenį gamintas – pavasariui.
  • Ieškodamas tinkamiausios vietos skirkite tam laiko. Kompostas gali skleisti nemalonų kvapą. Pradėjus vykdyti procesą jūs taip paprastai vietos nepakeisite, tad ieškokite tokio varianto, kur jis galėtų būt ištisą sezoną.

Kompostavimas yra natūralus procesas, kurio metu tarpusavyje reaguojamos medžiagos ir organizmai kuria natūralią trąšą, kuri bus naudojama tarsi papildomas maistas augalų augimui skatinti. Pasigaminti jį netik kad paprasta, bet ir labai patogu. Juk tiek maisto išmetame kasdien veltui. Jau geriau jį investuoti į kokybišką kompostą, kuris vėliau mums atsidėkos užaugindamas nuostabias daržoves ir vaisius bei uogas.