Kipras
Pasaulis

Populiarėjantis Kipras

KiprasMes, darganotų, šaltų žiemų ir nekarštų vasarų šalies žmonės, vis ieškom, kur atostogoms ištrūkti šilčiau bei saulėčiau. Dažniausiai akys krypsta link pietų kurortų, išsibarsčiusių Viduržemio jūros pakrantėse bei salose. Viena tokių salų – Kipras. Tai gana toli jūros rytuose esanti sala, kartu ir eurozonos valstybė, tik šiaurinė jos dalis jau kelis dešimtmečius okupuota turkų. Kipras vis labiau populiarėja kaip atostogų kryptis ypač žiemą, rudenį bei pavasarį, kuomet labiausiai norisi saulės bei šilumos, o kelionės į Kiprą kainuoja nedaug. Ieškantiems saulės, šilumos, kuomet Lietuvoje sniegas maišosi su lietumi ir saulės neišlenda iš už debesų ne vieną savaitę – atostogos Kipre tikrai turėtų sudominti. Tarptautinis Pafoso oro uostas priima pigių avialinijų lėktuvus, kursuojančius tiesiai iš Lietuvos, tad patekti į šią nors ir tolimą salą tetrunka vos apie tris valandas.

Didžiausiai srautai turistų Kipre lankosi jau gerokai įpusėjus pavasariui ir vos prasidedant rudens mėnesiams. Tuomet čia ir šilta, ir jūros vanduo gerai įšilęs, ir aktyviai dirba visa turizmo infrastruktūra bei aptarnavimo sfera. Vidurvasario karščiai dažną keliautoją išgąsdina nuo minties keliauti į Kiprą. Tuomet čia išties karšta – trisdešimties ir daugiau laipsnių karštis yra kasdienybės norma. Gerokai sušyla ir Viduržemio jūros vanduo. Nors vasarą, atostogaujant pasyviai, tokie karščiai gal ir netrukdo – nors ir šiltas vanduo jūroje, bet vis tik dar gaivinantis. Tuo tarpu keliauti po salą autobusu ar automobiliu, lankyti įžymiąsias Kipro vietas gali būti išties per karšta. Menkas malonumas visą dieną mirkti prakaite ir dar bandyt klausytis, ką gi pasakoja gidas.

Žiemos sezonas Kipre – puikus metas pažintinio turizmo, ekskursijų mėgėjams. Dienomis oro temperatūra sušyla iki dvidešimties, kartais ir daugiau laipsnių net sausio mėnesį – tokiais atvejais tikrai galima drąsiai nerti ir į vos vienu kitu laipsniu šaltesnį jūros vandenį. Vakarais Kipre gruodžio, sausio bei vasario mėnesiais paprastai gana greitai ir ryškiai atvėsta, tad nereiktų nutolti nuo viešbučio neturint su savimi šiltesnio drabužio, ne vien trumparankovių marškinėlių. Naktimis temperatūra nukrenta ir žemiau dešimties laipsnių, tad išsirengus į naktinį pasivaikščiojimą tą tikrai reikia turėti omenyje. Tokie orai gal ir neleis kasdien nerti į jūros bangas, tačiau keliauti po salą – pats tas. Tuomet ir turistų srautai gerokai mažesni, mažesnės eilės bei minios prie lankytinų vietų. Žiemą Kipras ir prieinamesnis – gerokai atpinga ir skrydžiai į tarptautinį Pafoso oro uostą bei viešbučių kainos visoje Kipro saloje.