kelionės į Sardinijos salą
Pasaulis

Trumpai apie keliones į Sardiniją

kelionės į Sardinijos saląKelialapių tiek pasyviam, tiek aktyvesniam poilsiui galime rasti vis didesnį pasirinkimą. Į vis tolimesnius pasaulio kraštus. Ir į vis egzotiškesnius. Štai jei prieš penkis metus apie Jungtinius Arabų Emiratus dar ne visi girdėję buvo, tai dabar tai viena populiariausių kelionių krypčių. Šioje vietoje yra ir Sardinija. Nelabai didelė, nelabai žinoma, tačiau dėmesio tikrai verta Italijai priklausanti sala. Kelionės į Sardiniją organizuojamos ir dabar, ir seniau. Neabejotinai jos išliks ir ateityje.

Kiek seniau, prieš keletą metų Sardinijos sala ir Kaljaris, didžiausias jos miestas, buvo labai patrauklūs ir savarankiškai keliaujantiems. Tuo metu vyko tiesioginiai pigių avialinijų skrydžiai tarp Lietuvos ir šios salos. Tuo spėjo pasinaudoti tikrai labai daug kelionių entuziastų. Dabar skrydžių nebėra, o skristi su persėdimais ryžtasi labai maža dalis turistų. Tad Sardinija dažniausiai lankoma perkant kelialapį.

Ši sala, esanti į vakarus nuo Italijos, traukia daug kuo. Vasaros sezonu be jokių abejonių čia yra poilsiautojų rojus. Ypač šiaurinėje Sardinijos dalyje, kur tarp kelių salų išsibarstę daug įvairiausio gražumo didesnių ir mažesnių paplūdimių. Tai vienas iš traukos centrų visoje saloje. Dažniausiai netgi negyvenama visos kelionės metu viename viešbutyje – keičiamos vietos, kartais persikeliant keliasdešimt kilometrų, į naują kurortą. Tą dažnai siūlo ir pačios kelionių agentūros.

Ne ką prasčiau pailsėti galima ir pietinėje salos dalyje, kur yra ir jau minėtas Kaljaris. Miestas turi didelį paplūdimį,  o abipus nuo miesto, važiuojant pakrante į vieną ar kitą pusę, rasime gausų būrį nedidelių pajūrio kurortų ir ne tokių kurortinių miestelių. Tokios į Sardinija kelionės metu galima atrasti įvairaus poilsio galimybę visai šalia. Jei vienas miestelis bus aktyvus ir per naktis šėlstantis klubuose, tai vos už dešimties kilometrų esantis kitas puikiai tiks ramiam poilsiui su vaikais.

Bet ko gero geriausias keliavimo po Sardiniją būdas – tai nuolatinis judėjimas. Ne gulėjimas visą savaitę paplūdimyje, ir ne gyvenimas viename viešbutyje. Sala labai įvairi, gamta jos taipogi, kas kelis kilometrus gali atrasti vis įspūdingesnių kraštovaizdžių, leistis į kalnus ar kanjonus, eiti į muziejus ir senovinius urvus, sėdėti kavinėse ir vaikščioti promenadomis. Tam tiesiog tereikia šiek tiek pajudėti.