Lean
Paslaugos

Verslo procesų gerinimas ir Lean sistemos pritaikymas

Kiekvienas verslas yra gyvas organizmas. Tai reiškia, kad verslo gyvybę palaiko begalė skirtingų, tačiau tarpusavyje ypač glaudžiai susijusių detalių, kurių kiekviena privalu tinkamai pasirūpinti. Tačiau neretai verslo vystymo eigoje atsiranda daugybė įvairių veiksmų ir procesų, kurie iš tikrųjų neturi pakankamos pridėtinės vertės ar netgi būna žalingi verslo plėtrai, darbuotojų pasitenkinimui savo darbo sąlygomis ir klientų teikiamų paslaugų ar parduodamų prekių kokybei. Taigi, tokiais atvejais į pagalbą gali atkeliauti Lean sistema, kuri padeda lengviau eliminuoti visus nebūtinus ir nereikšmingus procesus.

Be abejo, anaiptol ne kiekvienas verslo savininkas yra linkęs analizuoti savo vykdomos komercinės veiklos procesus ir stengtis atrasti veiksnius, kurie gali neigiamai veikti patį verslą. Tačiau, kaip bebūtų, galiausiai tokiais atvejais tenka susidurti su vienokiais ar kitokiais praradimais ir sunkumais. Todėl jei jūs taip pat turite verslą, kurį vystote jau ne vienerius metus, tačiau kurį laiką pastebite, jog tam tikri procesai nebėra tokie efektyvūs, o kaskart verslo kaštai tik auga, pats metas pasidomėti Lean metodikos pritaikymu.

Lean sistema yra sukurta tam, kad verslas galėtų veiksmingai pašalinti bet kokius bereikalingus procesus ir tokiu būdu užtikrinti didesnį klientų pasitenkinimą gaunamu galutiniu produktu. Visa tai taip pat yra neatsiejama ir nuo didesnio darbuotojų pasitenkinimo. Tai reiškia, kad jei eliminavus nereikalingus procesus padidėja darbuotojų pasitenkinimas jų atliekamu darbu, lygiagrečiai gali išaugti ir jų atliekamo darbo produktyvumas, o tai vėlgi tiesiogiai siejasi su spartesne verslo plėtra ir geresne prekių bei paslaugų kokybe. Trumpiau tariant, kiekvienas procesas yra tarpusavyje glaudžiai susijęs ir vienas be kito neįsivaizduojamas. Todėl jei sutrinka bent vienas sraigtelis visame verslo vystymo procese, tai paveikia tiek patį produktą, tiek ir pardavimus, darbuotojus bei klientus.

Norint veiksmingai pritaikyti Lean sistemą savo versle vertėtų kreiptis į šios srities profesionalus, kurie galėtų įvertinti dabartinę jūsų verslo būklę, procesų veiksmingumą ir pasiūlyti pačius geriausius sprendimus, kartu eliminuojant visą tai, kas nėra būtina ir kas jūsų verslui tik kenkia.