Auto-moto,  Transportas

Akumuliatoriai tarnaus taip, kaip juos prižiūrėsime

akumuliatoriaiNebūtinai reikia būti moterimi iš anekdotinių situacijų, jog apie kai kurių automobilių detalių egzistavimą sužinotum tik joms sugedus, net ir vyrai – visų galų meistrai – akumuliatoriais susirūpina tik šiems atsisakius dirbti. Tai – itin dažnas atvejis grybštelėjus pirmiesiems vėsiojo laikotarpio šaltukams. Kas per detalė tie akumuliatoriai? Tai – prietaisas, savyje turintis cheminės kilmės energiją ir, reikalui esant, pastarąją perduodantis transporto priemonei elektros energijos pavidalu. Kokias konkrečiai funkcijas akumuliatorius atlieka?

  • Kai visi prietaisai dar „miega“, suteikia reikalingos energijos užvedant automobilio variklį;
  • Reikalingas įvairios elektronikos egzistavimui automobilyje: signalizacijai, žibintams, langų šildymui, centriniam užraktui, muzikos įrangai, vaizdo prietaisams ir panašiai.
  • Atliekamas generatoriaus gaminamos energijos kaupyklos vaidmuo ir, pastarajam sugedus arba pritrūkus galios tinkamai veikimui, tam tikram laikui perimama jo funkcija (iki kol akumuliatorius išsikrauna).

Nereikia gėdintis, jog iš pirmojo karto nepavyksta aptikti, kurgi įmontuotas tas akumuliatorius! Priklausomai nuo automobilio modelio bei pagaminimo metų, jo reikėtų ieškoti po kapotu, bagažinėje, o gal net ir paslėpto automobilio salono viduje!

Toliau norėtume supažindinti su dviem temomis, bene aktualiausiomis kalbant apie akumuliatorius – kaip prižiūrėti bei kaip išsirinkti naują.

Akumuliatorių priežiūra

To paties gamintojo akumuliatoriai vienam asmeniui gali tarnauti viso labo 2 metus, o kitą džiuginti net 5-erius – ir tai tik retu atveju kaltas būna gamybinis brokas ar kitos objektyvios priežastys. Didžiausią įtaką darantis veiksnys – eksploatacijos sąlygos. Į ką svarbu atkreipti dėmesį, jog įsigytas prietaisas tarnautų maksimaliai ilgai?

  • Optimalaus įkrovos lygio išlaikymas. Akumuliatorių „sveikatai“ kenkia dažnas „numirimas“ per mūsų užmaršumą, tarkime, palikus įjungtas šviesas, nepilnas pakrovimas ar, priešingai, perkrovimas.
  • Elektrolito kiekis. Akumuliatoriai pagal elektrolito priežiūros poreikį yra aptarnaujami, iš dalies aptarnaujami ir neaptarnaujami. Jei Jūs nepagailėjote daugiau pinigų ir pasirinkote paskutinį variantą – šį punktą galite praleisti. Priešingu atveju teks atidžiai elektrolito, kurio išgaravimą skatina tiek karštis, tiek šaltis, lygį. Jei yra specialus indikatorius – tai labai paprasta, kitu atveju teks pasikliauti vertinimu „iš akies“. Specialus elektrolito skystis neretai pakeičiamas ir distiliuotu vandeniu.
  • Švara. Reikia patikrinti akumuliatoriaus bei jo laidų švarą, pritvirtinimą.
  • Temperatūrų svyravimai. Šį veiksnį mes įtakoti galime menkai, tačiau nevertėtų šaipytis iš žmonių, kurie nakčiai sunkų akumuliatorių tempiasi su savimi į namus ar bent jau apdengia šiltesniu audeklu.

Akumuliatorių paieška

  • Idealiausia, jog rinktumėtės tokį patį akumuliatorių, koks priklauso pagal originalią automobilio charakteristiką. Norintiems susipažinti, pagal kokius kriterijus vertinamas akumuliatorius, dėmesį reikėtų atkreipti į:
  • Galią (voltai);
  • Talpa (ampervalandės);
  • Startinė srovė (amperai).

Niekada nemėgote fizikos ir tokios sąvokos baido? Profesionalus konsultantas ar internetinės parduotuvės sistema, kur tereikės suvesti prašomus automobilio parametrus, jums padės priimti teisingiausią sprendimą.