Pažintys
Laisvalaikis

Apie virtualių pažinčių privalumus

PažintysNors technologijų pasaulis iš vienos pusės ir nutolina žmones vienus nuo kitų, padarė bendravimą retesnį ir trumpesnį, iš kitos pusės atvėrė visai naujas galimybes susipažinti, rasti tikrų draugų ar net gyvenimo meilę kur kas lengviau ir greičiau. Jei prieš dvidešimt metų internete ar mokamose televizijos programose užsivedusios pažintys baigdavosi santuoka tik išimtinais atvejais, tai dabar įvairių socialinių tinklų, pažinčių svetainių ir sms pažinčių pagalba tokių šeimų kai kuriuose pasaulio vietose turime net daugiau nei pusę nuo viso skaičiaus. Ir nors kai kam tokie dalykai dalykai kaip sms pazintys ir atrodo pernelyg netikri, bejausmiai ar banaliai neįdomūs, faktai kalba patys už save – tuo žmonės naudojasi ir džiaugiasi.

Įdomu tai, kad socialiniai tinklai bei pažinčių portalai kai kurių charakterių tipų žmonėms tapo tikru išsigelbėjimu. Bijantys bendrauti gyvai ar tuo labiau užkalbinti patikusį nepažįstamąjį internete tą padaryti gali kur kas lengviau ir drąsiau. Keliolika valandų susirašinėjimo jau padaro žmones gana pažįstamus ir net didžiausiai intravertai į pirmąjį gyvą pasimatymą ateina kur kas labiau pasitikintys savimi. Jie žino, ką ten susitiks, jau turės daug bendrų temų pokalbiams, bendrų atskaitos taškų. O jei technologijos nebūtų suteikusios tokių šansų, labai didelė tikimybė, jog dalis žmonių turėtų nugyventi vienišių gyvenimus. Tad skubėti smerkti internetinių ir kitaip virtualių pažinčių tikrai neverta. Juolab, kad šiuolaikiniai trisdešimtmečiai savo draugų rate vis dažniau atranda tokių santuokų, kuriuos būtent virtualiai ir prasidėjo. Ir tie žmonės ne ką mažiau laimingi nei susipažinę universitete, klube ar vakarėlyje.

Įvairios virtualioje erdvėje kylančios pažintys turi ir kitų privalumų, ar bent įdomių detalių. Vis dažniau susipažįsta iš skirtingų vietovių, net kitų šalių esantys žmonės. Netikėtai internete užsimezgusios pazintys lemia sėkmingas įvairių tautybių santuokas ir netikėtai į kitą pasaulio kraštą nusikėlusius gyvenimus. Stiprus tokių pažinčių pliusas yra tas, jog žmonės kur kas lengviau gali atrasti į save panašius, turinčius tuos pačius pomėgius, panašų gyvenimo supratimą ir propaguojančius panašų gyvenimo būdą draugus. Bet kuris psichologas pasakytų, jog tai yra tvirti pamatai sėkmingai ir laimingai tolesnei draugystei ar net santuokai. Bendrų pomėgių vedini žmonės tikėtina jog gyvens daug darniau nei atsitiktinai susipažinę draugų vakarėlyje ar miesto klube, kur pažinties atskaitos tašku dažnai tampa ne bendras požiūris į gyvenimą, o išgerto alkoholio kiekis. Tad reiktų atviriau ir drąsiau žiūrėti į virtualias pažintys net ir konservatyvių pažiūrų vienišiams.