Laisvalaikis

Saulės kosmetika: rinkitės geriausią apsaugą savo odai

Vis plačiau pripažįstant apsaugos nuo saulės svarbą, rinką užplūdo gausybė apsaugos nuo saulės priemonių. Norint apsaugoti odą nuo kenksmingų UV spindulių ir sumažinti nudegimų saulėje, ankstyvo senėjimo ir odos vėžio riziką, būtina pasirinkti tinkamą saules kosmetika.

Plataus spektro apsauga

Kai kalbama apie apsauginius kremus nuo saulės, vienas svarbiausių veiksnių, į kurį reikia atsižvelgti, yra plataus spektro apsauga. Ieškokite kremo nuo saulės, kuris apsaugotų ir nuo UVA, ir nuo UVB spindulių. UVA spinduliai prasiskverbia giliau į odą ir skatina odos senėjimą, o UVB spinduliai pirmiausia sukelia nudegimus. Pasirinkę plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės užtikrinsite visapusišką apsaugą nuo abiejų tipų žalingų spindulių.

Apsaugos nuo saulės faktorius (SPF)

Apsaugos nuo saulės faktorius (SPF) parodo, kaip gerai kremas nuo saulės apsaugo odą nuo UVB spindulių. SPF rodo apsaugos nuo saulės priemonės gebėjimą pailginti laiką, per kurį oda nudega, palyginti su tuo atveju, jei apsaugos priemonių nenaudojate. Ekspertai paprastai rekomenduoja kasdien naudoti apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF 30 arba didesnis. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad joks kremas nuo saulės negali užtikrinti 100 % apsaugos, todėl vis tiek labai svarbu imtis kitų apsaugos nuo saulės priemonių, pavyzdžiui, ieškoti pavėsio ir dėvėti apsauginius drabužius.

Fizikiniai ir cheminiai apsauginiai kremai nuo saulės

Apsaugos nuo saulės priemonės skirstomos į dvi pagrindines rūšis: fizikines ir chemines. Fizinių apsaugos nuo saulės priemonių sudėtyje yra mineralinių medžiagų, tokių kaip cinko oksidas ar titano dioksidas, kurios sukuria fizinį barjerą, atspindintį ir išsklaidantį UV spindulius. Cheminės apsaugos nuo saulės priemonės veikia absorbuodamos UV spinduliuotę ir paversdamos ją šiluma. Abu tipai yra veiksmingi, todėl jų pasirinkimas dažnai priklauso nuo asmeninių pageidavimų ir odos jautrumo.

Papildomi patarimai

Rinkdamiesi kremą nuo saulės atsižvelkite į savo odos tipą ir bet kokias konkrečias odos problemas. Jei turite jautrią ar į aknę linkusią odą, rinkitės apsauginį kremą nuo saulės, ant kurio užrašyta „nekomedogeniškas“ arba „dermatologų patikrintas“. Jei planuojate užsiimti veikla vandenyje arba gausiai prakaituosite, rinkitės vandeniui atsparų apsauginį kremą nuo saulės, kad jis išliktų veiksmingas.