apsauga pries erkes katems
Namai,  Sveikata

Apsauga prieš erkes katėms aktuali, nors šios ir atsparesnės kraujasiurbių keliamam pavojui

Sakoma, jog katinai – tai gyvūnai, kurie mėgsta vaikščioti vieni. Tačiau išleidę savo mylimą rainiuką į lauką pakramsnoti skrandį valančios žolytės, pasigaląsti nagus į medžio kamieną ar atlikti kitus svarbius katiniškus darbus, nenustebkite, jog šis grįš ne vienas, o su nepageidaujamu įnamiu kailyje – erke.  Tiek populiariausi užklausų rezultatai, susiję su raktiniu žodžiu „erkė“ („lasai nuo erkiu sunims virbac“, „geriausia priemonė nuo erkiu sunims“,  „purskalas nuo erkiu sunims“,

„antiparazitines priemones sunims“ ir kiti), tiek ir specialistų komentarai byloja, jog kačių savininkai gali būti ramesni nei šunų –  kraujasiurbiai murkliams yra mažiau pavojingi. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, jog šie gali būti ramūs ir apsauga prieš erkes katems yra visiškai neaktualu.

Erkės, kurios, vos tik orui pradėjus šilti, ims ieškoti grobio, noriai geria ir kačių kraują, tačiau, dėl tam tikrų šių gyvūnų organizmo ypatybių, erkių platinamomis ligomis katės užsikrečia rečiau bei šioms pasireiškia ne tokie stiprūs simptomai. Jei apsauga pries erkes katems nėra pakankama, šios, kaip ir žmonės ar šunys, gali susirgti Laimo liga. Vienas iš pagrindinių simptomų šios ligos atveju – nei iš šio, nei iš to prasidėjęs šlubčiojimas. Tiesa, katę pradėjus laiku gydyti, tiek šis, tiek kiti ligos simptomai netrunka praeiti be jokių ilgalaikių pasekmių sveikatai.  Nepasirūpinus apsauga pries erkes katems, gyvūnus gali  užklupti ir klastingoji babeziozė, kurios eiga kur kas sudėtingesnė nei prieš tai minėtos Laimo ligos: katės netenka apetito, vemia, sparčiai krenta svoris, gali išsivysti anemija, gelta, sutrikti kvėpavimas. Nei vienas rūpestingas šeimininkas tikrai nenorėtų pasmerkti savo augintinio tokioms kančioms.

Apsauga nuo šių parazitų katėms yra panaši kaip ir šunims – antiparazitinis antkaklis (foresto antkaklis sulaukia daug teigiamų atsiliepimų), lašai arba purškalas. Geriausiai patarti, kuri apsauga pries erkes katems veiksmingiausia jūsų atveju, gali veterinarijos specialistas. Visgi jei manote, jog vien dėl šios problemos keliauti į veterinarijos kliniką neverta, galite pasidomėti ir kitų kačių augintojų patirtimi, kuria šie noriai tarpusavyje dalinasi specializuotuose forumuose bei socialiniuose tinkluose. Kai išanalizuotos informacijos pakaks nuspręsti, kuris variantas būtų optimaliausias jūsų katės apsaugai nuo erkių, internete galite ieškoti ir atsakymų į konkrečius klausimus – kur pirkti ir kiek tai kainuos (pagalbiniai raktiniai žodžiai, supaprastinantys paiešką – bravecto kaina, profender katems kaina, bravecto pirkti ir kita).