Bulvių auginimas
Laisvalaikis

Ar jau galvojate apie daržus?

Bulvių auginimasŠiemet žiema baigėsi kaip niekad anksti – jau sausio 10 dieną pastebėti pirmi grįžtantys į mūsų kraštus paukščiai, vėliau pradėjo ir medžių pumpurai skleistis. Taigi tie, kurie turi sodus, nedidelius sodo namelius ar tik mažus daržus, nekantraudami laukia, kada juos galės pradėti prižiūrėti ir ruošti pavasario sezonui. Pradėsime sukasinėti žemę, ruošti dirvą bulvių auginimui, morkų sėjimui ir kitų augalų sodinimui. Maža to, prisiminsime, ką šiemet dar reikia dar pataisyti, patobulinti ar ką naujo sode įrengti. Galbūt norėsime suplanuoti, kokias daržoves ir kitus augalus auginsime šiemet, ką naujo auginsime ir ko atsisakysime, taigi pasiruoškime pavasario darbams.

                  Pirmiausia, pavaikštinėkime po sodą ir pažiūrėkime, kas po žiemos yra sulūžę, nebetinkama naudoti ar reikalaujamas skubaus tvarkymo. Tai gali būti skilęs ar sudužęs šiltnamio langas, galbūt kokia tvorelė palūžus. Galbūt tiesiog šiltnamio plėvelę reikia keisti? Pažiūrėkite, ar komposto dėžė yra tinkama naudojimui – aptverta ir gerai sutvarkyta. Juk kompostą tikriausiai turi kiekvienas sodininkas? Taip pat pasižiūrėkime, kokius medžius ar krūmus reikia apgenėti, ką iš viso galima nupjauti ir atsisakyti. Pagalvokime, galbūt šiemet auginsime dar naują medelį? Obelį, kriaušę, vyšnią? O gal pasisodinkime juodųjų, raudonųjų ar geltonųjų serbentų? Galbūt norėsime auginti naują bulvių veislę? Suplanuokime daržą, kas kur augs ir kaip šiemet paskirstysime žemės plotelius.

                  Bet kokių daržovių auginimas reikalauja sėjomainos proceso. Taigi, cukinijų ar bulvių auginimas nėra toks jau paprastas procesas. Kasmet reikia keisti vietą, kur sodinsime tam tikras daržoves, žoleles ar prieskonius. Taigi, kiekvienais metais reikės gerai pasistengti ir perplanuoti savo daržą. Ar šiemet tą kampelį skirsime agurkams, o gal bulvėms? Kur sodinsime petražoles ir kurioje daržo vietoje džiaugsimės morkomis? Apgalvokite daržo išdėstymą taip, kad būtų patogu jame vaikščioti ir skinti įvairias daržoves. Taip pat, verta žinoti, jog vieniems augalams yra reikalingas didelis šviesos kiekis, kiti gi gerai dera ir paunksmėje. Tad išplanuodami savo daržą atkreipkite dėmesį į tai iš kur šviečia saulė, kur kris šešėliais. Na o kai jau ateis laikas auginti bulves ir morkas, galėsite drąsiai jas sodinti ir sėti tam parinktose vietose ir neabejoti gausiu rudens derliumi, kuris džiugins visus.