sapnu.lt
Ne į temą

Sapnuojančios avys ir sapnuojant avis

sapnu.ltVieną kartą mano laimingas šuo man papasakojo, ką gi jis mato savo sapnuose. Papasakojo ir apie savo košmarus, ir apie mielus sapnus, ir apie netikėtą pabudimą naktį bei tiesiog nemigą. Ir apie sąmoningą sapnavimą, ieškant toli gražu ne kaulo, kaip įprasta manyti, tačiau kuo gryniausios mėsos gabalo.

Gyvūnų sapnavimas – tai yra, kai sapnuoja gyvūnai, o ne kai mes sapnuojame gyvūnus – vis dar paslaptingas reiškinys. Dėl to, ar toks dalykas išvis egzistuoja, iki galo dar nesutaria net mokslininkai. Tačiau labai tikėtina, kad vis tik jie sapnuoja. Ir šunys, ir katės. Ir šią paslaptį gana nesunku atskleisti tiesiog pasikalbėjus su savo augintiniu, paprašius jam papasakoti, kaip gi yra iš tikrųjų. Na, nebent gali būti sudėtinga prakalbinti savo augintinį. Bet tik ne man.

Kalbėjimas su gyvūnais – toks pat normalus reiškinys, kaip ir sapnininko skaitymas, sapnų reikšmių aiškinimasis, tikėjimas jomis, ėjimas pas būrėją ir gyvenimas atidžiai pasikliaunant tos dienos horoskopu. O mano pokalbis su šunimi, kurio, tiesa, net neturiu – mano kasdienybės dalis. Tik mano kasdienybė mane aplanko toli gražu ne kiekvieną dieną. Bet visgi – ką sapnuoja mano šuo? Ar yra specialiai šunims skirti sapnininkai?

Šuns patirtis valgant skirtingą maistą, einant pasivaikščioti į skirtingas vietas, sutinkant vis kitus šunis bei besivaikant skirtingo rainumo kates neišvengiamai palieka neuronų jungčių jo smegenyse. Savo svarią dalį čia įneša ir apsilankymas pas veterinarą, stresas ir nežinomybė. Visai natūralu, jog miegant šuniui, lygiai taip pat kaip ir žmogui, jo smegenyse tos neuronų jungtys tarsi perkratomos iš naujo. Vienos sunyksta, kitos sustiprėja, ir vykstant šiems procesams šuo regi sapnus.

Ir jo sapnai paremti tuo pačiu, kaip ir kiekvieno žmogaus – tai asmenine patirtimi, asmeniniais išgyvenimais, matymais, baimėmis ir džiaugsmais. Šuns košmaras – tai lankymasis pas veterinarą, šuns laimingame sapne jis mato iš darbo grįžtantį šeimininką ar nerūpestingą žaidimą parke. Ir, visai priešingai nei vaizduojama daugelyje animacinių filmukų, sapne pliką kaulą regintis šuo – tikrai retas reiškinys. Na, arba ne toks šuo, bet būtent toks sapnas šuniui. Būkime biedni, bet teisingi, kaip sako liaudies išmintis. Na koks gi šuo gali džiaugtis tiesiog kaulu, kai jis gauna grynos mėsos, lengvai kramtomos, ar triauškančio subalansuoto sauso maisto. Visai realu, jog šiais laikais retas miesto šuo iš vis mato kaulą.

Tad labai natūralu, jog neturint kaulo matymo ar kramtymo patirties, visai nėra kaip to kaulo sapnuoti. Kaip ir aiškintis tokio sapno reikšmės, pavyzdžiui sapnu.lt tinklalapyje ar kokioje nors fizinėje popierinėje knygoje.