Ne į temą

Kaip efektyviai išvalyti bei prižiūrėti turimą avalynę?

Kiekvieno savo apranga ir stiliumi besirūpinančio žmogaus spintoje tikrai rasime šviesius ar net baltus sportinius batelius, skirtus laisvalaikiui. Tai išties patogi, sportiška, bet labai stilinga alternatyva bet kuriai kitai avalynei. Su sportiškais laisvalaiko bateliais įgausite ne tik pasitikėjimo ar stiliaus pojūtį, bet kartu jausitės laisvi ir nevaržomi. Tačiau yra viena bėda – tokie bateliai linkę gana greitai išsipurvinti, prarasti savo prekinę išvaizdą. Tad ką reiktų daryti, kad jūsų mėgstami šviesūs bateliai kuo ilgiau atrodytų švarūs ir blizgantys?

Vienas pirmųjų patarimų – venkite sportbačių valymo skalbimo mašina. Nors tai vienas greičiausių, paprasčiausių ir mažiausiai pastangų reikalaujančių valymo būdų, bet, mūsų nuomone, tikrai ne pats optimaliausias. Skalbiant batelius skalbyklėje, net ir ant pačios švelniausios programos, galite juos deformuoti. Išskalbta avalynė gali negrįžtamai pasižeisti ir prarasti įprastinę formą. Vėliau gali tekti juos išmesti ir pirkti tokią pačią, tačiau jau naują porą batų. Todėl visada rekomenduojame avalynę valyti rankomis. Tokiu būdu jūs ne tik efektyviai pašalinsite norimas dėmes ar nešvarumus, bet ir apsaugosite valomą avalynę nuo įvairiausių pažeidimų: spalvos praradimo ir nublukimo, deformacijos ar vidaus / išorinės audinių pažeidimų.

Valyti rankomis galite naudojantis įvairiausiomis priemonėmis. Šiomis dienomis buitinės chemijos rinkoje apstu įvairiausių alternatyvių, kurios padės ne tik efektyviai išvalyti norimą avalynę, suteiks blizgesio ir gaivos jausmą, panaikins nemalonius kvapus. Galite rinktis įprastus avalynei skirtus valiklius, tačiau norime perspėti, kad dauguma iš jų savo sudėtyje turi aplinkai ir sveikatai kenksmingų cheminių medžiagų, kurios yra linkusios kauptis gamtoje. Naudojant šias priemones jūs tikrai pasieksite norimų rezultatų, tačiau savo ir artimųjų sveikatos ir gamtos sąskaita.

Kitas variantas būtų naudotis vis dar nauja, tačiau itin efektyvia valymo priemone – melamino kempinėlėmis. Šios kempinėlės yra pagamintos iš specialios polimerinės medžiagos, kuri švaros darbuose pradeda naudoti dar visai neseniai, bet demonstruojami rezultatai yra išties stulbinantys. Melamino kempinėlė yra itin universali valymo priemone, su kuria galėsite valyti įvairiausius paviršius tiek namų ūkyje, tiek ir bet kur kitur. Valomų paviršiai yra patys įvairiausi – sienos, lubos, medžio, metalo gaminiai, baldai, na ir žinoma – sportiniai bateliai bei kita avalynė.

Kaip jau ir minėjome, pats geriausias būdas išvalyti norimą avalynę yra rankomis. Šiuo atveju melamino kempinėlės bus vienas geriausių pagalbininkų šiam darbui atlikti. Viskas, ką jums reiks padaryti, tai sudrėkinti turimą melamino kempinėlę vandeniu ir pradėti valyti. Valymo procesas su šia priemone yra itin paprastas ir primena trinimą trintuku. Valant kempine nešvarumus ši po truputį pradeda mažėti – yra palikdama po savęs smulkias melamino liekanas. Liekanos valyme dalyvauja kaip vatos rutuliukų vaidmenį, surenka jau pakeltą purvą ir nešvarumus, kad šiek vėl nenusėstų ant valomos avalynės paviršiaus. Esame tikri, kad naudojantis melamino kempinėle išvalysite net ir pačias sunkiausias, itin įsisenėjusias dėmes ir kitus nešvarumus. Svarbu, išvalius avalyne su kempine, nepamirškite batelių dar kartą pervalyti drėgnu skudurėliu ar pašluoste. Tokiu būdu surinksite visas melamino nuotrupas, kad šios nepabirtų bevaikštant.

Išvalius batelius labai svarbu juos tinkamai išdžiovinti. Niekada nedžiovinkite batų ant radiatoriaus. Taip jūs tik pažeisite juos – smarkiai padidėja tikimybė prarasti esamą batelių spalvą, kadangi karštas radiatorius dažniausiai perkaitina avalynę. Džiovinami bateliai ant karšto radiatoriaus taip pat gali įplyšti, prarasti esamą formą. Karštis taip pat labai pavojingas guminiams padas, kurie netoliaruoja aukštos temperatūros. Vietoj to, išplautus sportbačius palikite džiūti vėsiame, gerai vėdinamame kambaryje. Reiktų pridurti, kad tiesioginiai saulės spinduliai taip pat nėra avalynės draugai – dėka saulės turimi bateliai greitai praras spalvą, gali sukietėti.

Nors šviesi avalynė atrodo gražiai bei itin stilingai, tačiau kartu ji reikalauja ir papildomo dėmesio priežiūrai. Naudojantis šiame straipsnyje pateiktais patarimais jūs nesunkiai galėsite mėgautis savo mėgstama švaria avalyne, o tam nesugaišite itin daug brangaus laiko.