Vinilinės plokštelės
Ne į temą

Vinilinių plokštelių atgimimas arba kaip muzikos klausysimės 2020 metais?

Šiuolaikinis žmogus savo dienos neįsivaizduoja be muzikos. Klausytis muzikos patinka tikriausiai visiems, tačiau būdai, tai padaryti yra labai individualūs. Vieni mėgsta šiuolaikines technologijas, kiti – linkę rinktis senąjį būdą. 

Šiame straipsnyje aptarsime, kokie audio pateikimo būdai bus populiarūs 2020 metais ir ko nereikėtų pamiršti, ieškant naujų garso takelių.

Vinilinės plokštelės atgimsta

Vinilai, kitaip žinomi kaip vinilinės plokštelės, stipriai išpopuliarėjo maždaug prieš 30 metų. Šiais laikais vinilinių plokštelių parduotuvėse galime pastebėti tikrai retai. O naujų vinilinių plokštelių įsigyti galėtume nebent internete arba tam tikrose specialiose parduotuvėse. Ir nors atrodo, kad seniau buvusios labai populiarios vinilinės plokštelės tapo visų pamirštomis, neapsigaukite, taip tikrai nėra. 

Kas buvo madinga ankstyvuose 80-aisiais, vėl sugrįžta! Sugrįžta ne tik muzikos klausymosi būdai,bet ir pati muzika. Galima pastebėti tokias tendencijas, kad plokštelių pardavimai, per praėjusius kelis metus stipriai išaugo.

Prisegu žemėlapį, kur vieną iš tokių parduotuvių galite rasti Vilniuje.

https://www.google.com/maps/place/Vinilin%C4%97s+plok%C5%A1tel%C4%97s+Vilniuje

Kompaktiniai diskai 

Nors kompaktiniai diskai ir atrodo gan pasenęs dalykas, tačiau tikrai ne mažiau populiarus už vinilines plokšteles. CD patogu naudoti automobilyje važiuojant į darbą ar bet kur kitur, o muzikos kokybė tikrai ne prastesnė už kitus naudojamus įrankius. 

Nors tai ir mažesnė vinilo „kopija“ tačiau tikrai ne ką blogesnė. Šis mažas daikčiukas puikus transportuojant, kadangi telpa beveik visur, o įsirašyti ir mėgautis savo mėgstamais garso takeliais tikrai nesudėtinga. Kadangi CD atmintis nėra labai maža, galite susikomplektuoti savo mylimiausių dainų albumą ir mėgautis ilgos kelionės metu arba tiesiog įstatyti į garso grotuvą ir mėgautis muzika namie ar šeimos šventėje sodyboje. 

Spotify išliks populiarus

Tiesioginio muzikos transliavimo būdas taip pat užims muzikos klausomumo aukštumas ir nenusileis nei vinilinėms plokštelėms, nei CD. Kadangi šis įrankis nekainuoja labai daug, tačiau muzikos įvairovė tikrai didelė, jis itin populiarus jaunų žmonių tarpe. Patogu naudoti telefone ir kompiuteryje, nes nereikia gaišti laiko ieškant naujų dainų, jos tiesiog atsiras prie pasiūlymų jums.

Spotify populiarumu abejoti tikrai nereikia, kadangi jis palaikomas naudojant android, ios ir microsoft operacinę sistemą telefone. Tad puikiai išpildys kiekvieno vartotojo poreikius ir nesukels papildomų problemų. 

Senieji būdai neatsilieka nuo naujų

Nors išmaniosios technologijos stipriai spiriasi į priekį neatsigręždamos į savo pirmtakus, nereikia pamiršti, nuo ko viskas prasidėjo. Argi nebūtų smagu visiems kartu susėsti prie antikvarinio patefono, klausant seno gero metalo ar roko. Arba tiesiog atsiriboti nuo interneto, klausant mėgstamo atlikėjo išleisto kompaktinio disko.