butas ar namas
Ne į temą

Gyvenimas name ir bute – trūkumai ir privalumai

Jei turi planų keltis į naujus namus, begalvodami ko gero, susidūrėte su labai paprastu klausimu – butas ar namas? 

Vieniems patinka didmiestis ir jo patogumai, kitiems, norisi būti atokiau nuo šurmulio ir turėti daugiau erdvės sau. Tiek namų, tiek butų būna įvairių dydžių, įrengimų, stilių. 

Kaip pastebi NT ekspertai, butų pardavimai Lietuvoje yra kiek sustoję, o vietoj jų yra pasirenkami mūriniai, karkasiniai ar skydiniai namai

Toks pokytis – neturėtų stebinti. Dėl krentančių būsto kainų žmonės vis dažniau renkasi gyventi privačiai ir įsirengti savo asmeninę erdvę.

Tiems kurie vis dar jaučiasi “viduriuke” siūlome perskaityti šį trumpą straipsnį apie privalumus ir trūkumus gyvenant šiose būsto erdvėse iš bendros perspektyvos. 

Privatus namas – privalumai

  • Lankstumas – privataus namo statybos tikrai suteikia lankstumo privilegiją. Čia galite įsigyti jau pastatytą namą arba rinktis arba visiškai naujo projekto statybas. Tokiu atveju būstą įsirengsite pilnai pagal savo skonį.
  • Papildomos erdvės – beveik visada privatus namas turės ir papildomų elementų teritorijose – sodo plotą, baseiną, jei turite augintinių – jie taip pat galės pasimėgauti papildoma erdve.
  • Ateities planai – anksčiau ar vėliau atsinaujinti vistiek norėsis. Savo teritorijoje turėsite visišką laisvę remonto ar papildomų statybų atžvilgiu.

Privatus namas – trūkumai

  • Didesnė kaina – labai dažnai privatus namas ar kotedžas atsieis tikrai brangiau nei buto pirkimas. Kartu daugiau reikės išleisti būsto priežiūrai.
  • Gali prireikti daugiau apsaugos – įsigijus namą su tritorija, ypač jei retai būnate namuose, gali prireikti įsigyti gerą signalizcijos sistemą.

Butas – privalumai

  • Pigesnis – mažiau išlaidų tiek įsigijant, tiek prižiūrint būstą. Perkant butą galima rinktis iš visiškai naujo arba iš žmonių ir abu variantai, neretai atsieina pigiau nei privatus namas.
  • Kaimynų ratas – mėgstantiems bendrauti, turėsite daugiau galimybių bendrauti su kaimynais, nei gyvenant atokiau nuosaveme name.

Žinoma, jei apsigyvenate glaudesnėje bendruomenėje, vieni taip pat neliksite. Verta paminėti, jog su kaimynais yra ir kur kas saugiau, nei gyvenant visiškai nuošalėje.

Butas – trūkumai

  • Mažiau pritaikymo sau – butas iš esmės bus toks kokį įsigijote, liks mažiau galimybių pritaikymui pagal savo skonį tiek dizaino, tiek funkcionalumo atžvilgiu.
  • Triukšmas– prie to pačio galima paminėti ir tai, jog įsigijus butą gyvensite laiptinėje, turėsite taikytis prie savo kaimynų. Jei gyvenate su triukšmą keliančiais kaimynais – niekur nuo jų nepabėgsite. Todėl rizikuojate savo asmenine erdve ir ramybe.

Pabaigai

Trumpai aprašėme gyvenimo bute ir name pliusus bei minusus. Iš tiesų, tiek vienas, tiek kitas būsto variantas gali tikti žmogui pagal jo poreikius.