Biuro baldai
Ne į temą

Ergonomiški baldai biurui: kokie yra pagrindiniai jų privalumai

Streso, įtampos ir įtempto bei nepertraukiamo darbo kupinose šiuolaikinėse darbovietėse ergonomiški baldai biurui jau seniai nebėra prabanga – tai yra būtinybė! Taip yra todėl, kad žmonės, kurie didžiąją savo darbo dienos dalį praleidžia sėdėdami prie savo darbo stalo, susiduria su labai rimtais fiziniais ir psichologiniais iššūkiais. Jei jų darbo vieta nėra ergonomiška ir suformuota atsižvelgiant į jų individualius poreikius bei fizinės būklės ypatumus, laikui bėgant jie ima jausti didžiulę psichologinę įtampą ir dar didesnius fizinius skausmus.

Ergonomiški biuro baldai tokias problemas išsprendžia akimirksniu. Tokie baldai biurui padeda darbuotojams, net ir ilgas valandas dirbant prie kompiuterio, išsaugoti teisingą laikyseną ir išvengti didelių skausmų, kurie priešingu atveju ilgainiui galėtų virsti ir labai rimtomis sveikatos problemomis, kurių sprendimui reikėtų ne tik vaistų, tačiau ir chirurginės intervencijos. Todėl jei jūs šiuo metu svarstote, kaip galėtumėte pagerinti savo darbuotojų kasdienes darbo sąlygas, kartu padidinant ir jų atliekamo darbo produktyvumą bei pasitenkinimą savo darbu, jokiu būdu netaupykite ergonomiškiems biuro baldams.

Turėtumėte apsvarstyti keletą pačių svarbiausių privalumų, kuriais pasižymi šiuolaikiniai ergonomiški biuro baldai:

 1. Pagerinama darbuotojų sveikata. Net 74% darbuotojų reguliariai susiduria su fiziniais skausmais, kuomet jie kasdien sėdi prie savo darbo stalo. Tai gali sumažinti jų susikaupimo lygį, labiau juos blaškyti, kartu pabloginant jų atliekamo darbo produktyvumą ir padidinant sveikatos problemų kilimo riziką, dėl kurių darbuotojams tektų gydytis namuose. Tiesą sakant, apatinės nugaros dalies skausmai yra antroji pagal dažnumą priežastis (žvelgiant tarptautiniu mastu), dėl kurios darbuotojai neina į darbą, kreipdamiesi į gydytojus dėl biuletenio. Tuo tarpu ergonomiški biuro baldai, tokie kaip ergonomiškos darbo kėdės ar sėsk – stok stalai, apsaugo nuo tokio fizinio ir psichologinio diskomforto, užtikrindami didesnį darbuotojo jaučiamą komfortą. Ergonomiški biuro baldai prisitaiko prie specifinių darbuotojo kūno linijų, tampa puikia atrama stuburui ir taip pat užtikrina, kad sąnariai ir sausgyslės būtų neutralioje padėtyje.
 2. Geresnis darbo produktyvumas. Ergonomiški baldai biurui ne tik padeda pagerinti darbuotojų sveikatos būklę, tačiau jie taip pat sumažina ir jaučiamą stresą bei išsiblaškymą. Tai reiškia, kad tokių baldų dėka darbuotojams tampa lengviau susitelkti į savo pagrindinį atliekamą darbą. Susikoncentravę darbuotojai yra ir kur kas produktyvesni darbuotojai, gebantys greičiau priimti reikalingus sprendimus ir išvengiantys didesnių klaidų.
 3. Pritaikomumo galimybė. Kuomet ne vienas darbuotojas naudojasi tuo pačiu darbo stalu, tampa pakankamai sudėtinga užtikrinti, kad kiekvienas iš jų darbo metu jaustųsi komfortiškai. Tačiau ergonomiškų biuro baldų atveju ši problema yra labai lengvai išsprendžiama, kadangi tokie baldai yra pritaikomi atsižvelgiant į kiekvieno darbuotojo individualius poreikius – stuburo būklę, ūgį, svorį ir kt.
 4. Sumažinami verslo kaštai. Ergonomiški sprendimai padeda sumažinti verslo patiriamus kaštus, kadangi darbuotojai, kurie kasdien naudojasi ergonomiškais biuro baldais, dirba kur kas labiau susikoncentravę ir pasižymi didesniu produktyvumu. Tokiais atvejais taip pat pastebima, kad darbuotojai rečiau serga ir rečiau patiria su jų kasdieniu darbu susijusias fizines traumas. Todėl jei jūs norite apsisaugoti nuo didesnių išlaidų ir siekiate paspartinti savo verslo plėtrą, jums yra būtina pagalvoti apie ergonomiškų biuro baldų įsigijimą.

Atlikti tyrimai parodė, kad ergonomiški biuro baldai gali:

 • Sumažinti darbe nepasirodančių darbuotojų skaičių;
 • Sumažinti darbuotojų daromų klaidų skaičių;
 • Užtikrinti, kad darbuotojai atliktų jiems pavestas užduotis;
 • Padidinti darbuotojų įsitraukimą į darbinę veiklą;
 • Padidinti jaučiamą pasitenkinimą savo darbu;
 • Sustiprinti darbuotojų moralę;
 • Pagerinti darbuotojų požiūrį į savo darbdavį.

Daugiau informacijos apie ergonomiškus biuro baldus galima rasti „Narbutas“ tinklalapyje.