Pasaulis

Ilsimės aktyviai ten, kur kiti guli pasyviai

Ką darome, kai esame pervargę ir emociškai išsekę? Žinoma, imame atostogas ir keliaujame atgauti energijos. Begalinės valandos pliaže kur nors po skėčiu būtų kažkas tobulo. Gera knyga, pavėsis ir šiltas vėjelis. O kažkur šalia dar ir kokteilis troškuliui numalšinti. Skamba gerai. Ir Kanarų salos tam puikiai tinka. Pavyzdžiui Lanzarotė.

Bet palaukit palaukit. Tai juk ne visai tai, ko norime, tiesa? Taip norime gerai išsimiegoti ir ramiai pagulėti. Galbūt daugiausiai dvi dienas. Kas toliau? Toliau norime judėti ir pažinti. Judėti galima viešbučio sporto salėje, o pažinti sėdint ekskursijai skirtame autobuse. Skamba visai neblogai. Bet viską galima padaryti ir kur kas įdomiau.

Montana Roja

Lanzarotė, jau paminėta viena iš Kanarų salų, puikiai tinka ir aktyviam pažinimui. Ji turi kalnų. Ji turi lavos dykumų. Turi puikų Timanfaya national park, po kurį galima vaikščioti kaip po tikrai mūsų akims egzotišką vietą. Net ir prie populiariausio salo kurorto, Playa Blanca, galima rasti puikią vietą pasivaikščiojimams  – tai Montana Roja. Šis kalnas leidžia per poros valandų ėjimą pamatyti nuo jo atsiveriančius vaizdus į vandenyno skalaujamus salos krantus. Į kitas sausumines salos dalis. Tiesiog puiku. Neveltui Montana Roja Lanzarote yra mėgstamas tarp turistų, net ir tų pasyviųjų, ir sezono metu čia galima sutikti tikrai daug žmonių. Daugiau apie patį kalną – https://lanzarote-holidays.eu/montana-roja/

Kaipgi atrodotas kalnas ir ko ten galima tikėtis? Arba kitaip – kodėl į Montana Roja nori patekti tiek daug turistų. Pagrindinė priežastis jau minėta kiek anksčiau. Tai tiesiog lokacija. Šis kalnas yra šalia populiariausio salos kurorto – Playa Blanca. Jame daug turistų ir gidų vis šneka apie Volcano walk. Ir jie turi omeny būtent Mount Roja of Lanzarote.

Taip, tai senas ugnikalnis. Beveik be jokios augalijos. Jis yra raudonas. Tad kopdami į jį galite leisti sau įsivaizduoti esą kur nors Marse. Tikrai verta jūsų laiko patirtis, nors ilgiau pasivaikščiojus po panašią aplinką galite pagrįstai galvoti, kad tai be galo monotoniški vaizdai. Dar labiau tokį įspūdį gali sustiprinti pasiryžimas įveikti šį kalną karštą vasaros dieną, su nepatogia avalyne ir nepasiėmus vandens atsigerti. Tuomet gal labiau pasijusite kaip pragare, o ne Marse. Tačiau pats Montana Roja dėl to nekaltas – kaltas jūs su savo negebėjimu pasiruošti.

Yra Lanzarotės saloje ir daugiau panašių vietų pasivaikščiojimas. Jei patiks pats ėjimas, raudonas gruntas ir vaizdai, atsiveriantys nuo Montana Roja, būtinai leiskitės ir į kur kas ilgesnę išvyką į Timanfaya national park. Čia vaizdai dar įvairesni (ir vis dar pakankamai nykūs), bet teritorija daug didesnė. Tad ir vaikščioti po šį parką galėsite kur kas daugiau valandų ir įvairesniais maršrutais.