Ne į temą

Kaip prižiūrėti dantis, kad rečiau lankytumėtės pas odontologą: 3 pagrindinės taisyklės

Parengėme išsamų ir nesudėtingą burnos ertmės priežiūros vadovą, kuris padės jums ilgiau išsaugoti sveikus dantis ir išvengti vizito į odontologijos kliniką.

Kaip tinkamai valyti dantis

Valymasis šepetėliu po valgio

Vargu ar yra kas nors, kas nėra girdėjęs, kaip svarbu valytis dantis ryte ir vakare – šį įprotį įgyjame gana anksti vaikystėje. Tačiau tik nedaugelis žino ar prisimena, kad dantis turėtume valytis ne prieš vakarienę, o po jos, o tai ypač pasakytina apie pusryčius – dauguma žmonių atsikėlę pirmiausia nusiprausia veidą ir pasiima dantų šepetėlį. Tačiau po rytinės kavos ir omleto jie keliauja tiesiai į biurą. Taisyklė yra tokia: pirma valgykite, vėliau valykite šepetėliu. Daugelis žmonių praleidžia dantų valymą per pietus, o odontologai į tai žiūri atlaidžiai, tačiau jei turite galimybę valyti dantis po pietų, tai bus tik geriau.

Pirmiausia apačią, paskui viršų.

Dantų valymo technika nėra tokia svarbi, kokia turėtų būti. Galbūt manote, kad tai nėra sunku – tiesiog šepetys ir šepetys. Tačiau, kaip paaiškėjo, reikia ir šiek tiek išmokti tai daryti. Galite pradėti nuo apatinių dantų ir kilti nuo priekinių iki galinių. Tada pereikite prie viršutinių dantų, pirmiausia prie priekinių, bet iš viršaus į apačią. Paprasčiau tariant, judėkite nuo dantenų linijos į viršų, o ne link jos. Nepamirškite ir vidinės dantų pusės – ją reikia valyti taip pat, kaip ir priekinę.

Ilgiau, nei manėte

Statistika rodo, kad dantų valymas užtrunka vidutiniškai minutę. Gydytojai dėl to suraukia antakius – pasirodo, šis nesudėtingas ritualas turėtų užtrukti tris kartus ilgiau, t. y. bent tris minutes. Jei darbo priekį suskirstysime į zonas, kiekvienai zonai prireiks maždaug 15 sekundžių: priekiniai dantys viršuje ir apačioje (bet nepamirškite eiliškumo – pirmiausia išvalykite visą apatinę dalį), dešinieji galiniai dantys viršuje ir apačioje, kairieji galiniai dantys viršuje ir apačioje, ir visi tie patys, bet vidinis danties paviršius. Gera žinia ta, kad dabar turėsite pateisinamą pasiteisinimą, kodėl vėluojate į darbą.

Nepamirškite liežuvio

Liežuvis yra pamiršta vieta, ir tai yra teisinga, nes ant jo kaupiasi bakterijų apnašos ir maisto likučiai, kurie gali sukelti burnos kvapą. Blogas burnos kvapas nėra blogiausia, kas gali nutikti. Liežuvį galite valyti liežuvio šepetėliu, kurį galite įsigyti bet kurioje didelėje vaistinėje, bet galite naudoti ir dantų šepetėlį. Judesiai vėlgi yra „braukiantys” – nuo giliausios liežuvio dalies iki galiuko.

Naudokite dantų siūlą

Pagrindinis dantų siūlo tikslas – išvalyti tarpdančius, kuriuos sunku pasiekti dantų šepetėliu. Svarbiausia, kad sunkiai valydami dantis siūlu nepažeistumėte dantenų. Kad siūlas neišslystų, apvyniokite abu jo galus aplink pirštus ir lėtai perbraukite per kiekvieną tarpdančių tarpą.

Tačiau vien tinkamos dantų priežiūros nepakanka – būtina reguliari specialistų apžiūra. Tai galite padaryti ClinicDPC odontologijos klinikose.