Namai

Kokie darbai laukia paveldint nuosavą namą

Norite didesnio privatumo? Įgriso vos už vienos sienos gyvenantys kaimynai? Mėgstate laisvalaikį leisti gryname ore? Tokiu atveju jums neabejotinai reikia nuosavo namo. Be abejo, nors dauguma žmonių apie tai svajoja ne vienerius metus, vis dėlto tik nedidelė dalis jų supranta su kokiomis užduotimis teks susidurti.

Įprastai, kai daugybę metų gyvename daugiabutyje, nemaža dalis nuosavų namų gyventojams aktualių darbų tiesiog neegzistuoja. Pavyzdžiui, gyvenant bute labai retai tenka susidurti su elektros instaliacijos trikdžiais, šilto ar šalto vandens tiekimo problemomis, prakiurusiu stogu ir kt. Tuo tarpu nuosavame name tokie rūpesčiai yra kur kas dažnesni. Kita vertus – neretai juos visus atperka ne kas kita, o būtent nuosavos žemės lopinėlis, esantis aplink namą.

Dažniausiai senas namas yra daugiau nei tik nekilnojamasis turtas ir žemė – tai ankstesnių kartų palikimas, keliantis prisiminimus ir šiltus jausmus. Tai galimybė įsigyti nuosavą gyvenamąją erdvę ir įsirengti ją pagal savo skonį. Pirmoji problema, su kuria susiduria paveldėtojai, – kaip geriausiai panaudoti palikimą. Restauruoti, parduoti ar nugriauti ir perstatyti? Kaip šį klausimą išspręsti kompetentingai ir kuo efektyviau?

Daugelis senų namų yra geri: tvirti, erdvūs, gerai įrengti ir laiko patikrinti, jie tarnaus dar ne vieną dešimtmetį. Tačiau net jei viskas buvo sukurta amžiams, yra viena problema – nepakankamas energijos vartojimo efektyvumas.

Kad ir kaip gerai pastatytas namas, kad ir kaip meistriškai meistrai jį gamino, praėjusiame amžiuje paprasčiausiai nebuvo tokių izoliacijos technologijų, kokios yra šiandien. Dėl to krosnį reikėjo kūrenti 2-3 kartus per dieną, o sienos ir kampai vis tiek užšaldavo. Tam, kad išspręstumėte su šiltinimu susijusias bėdas, kreipkitės į GAMO specialistus.

Žinoma, tai taip pat reikalauja nemenkos priežiūros. Norint, kad namo kiemas atrodytų labai patraukliai, būtina reguliariai juo rūpintis. Suprantama, kad šaltuoju metų laiku – ypač žiemą – aplinkos tvarkymo darbus galėsite pamiršti. Beliks tik nukasti dažnai iškrentantį sniegą. Rudens sezonu tereikės sugrėbti nuo medžių nukritusius lapus. Tačiau šiltuoju metų laiku kiekvieniems nuosavų namų gyventojams tenka gerokai pasiraitoti rankoves.

Visų pirma, savo namo kiemą turėtumėte apsėti tinkamai pasirinkta žole. Nors pirmuoju sėjimu ne visuomet pavyksta sulaukti norimo rezultato, tai nėra sudėtinga atlikti keletą kartų. Tokiu atveju būsite tikri, kad jūsų veja bus vešli ir labai kokybiška. Tuomet, kai ji užaugs, reguliarus žolės pjovimas yra neišvengiamas. Tam galite įsigyti vejapjovę arba trimerį (atsižvelgiant į tai, kokiu būdu labiausiai mėgstate pjauti žolę). Be abejo, jei namo teritorija yra pernelyg didelė, kad ją greitai nupjautumėte naudojant žoliapjovę, galite kreiptis į aplinkos priežiūros paslaugų teikėjus, kurie padės išvengti visų šių darbų atlikimo savo rankomis.

Taipogi, nepamirškite, kad veja nėra vienintelis mūsų kiemo atributas. Gražiam kraštovaizdžiui suformuoti reikia pasitelkti ir įvairius augalus, kurių pasirinkimas šiomis dienomis yra beribis. Tačiau augalus reikėtų rinktis labai atsargiai. Mūsų klimato sąlygomis tikrai ne kiekvienas augalas gali vešėti tinkamai, todėl kuo daugiau dėmesio tam skirsite, tuo gražesnį namo eksterjerą sukursite.