langų roletai
Mada,  Namai

Roletai ar užuolaidos namams. Kas geriausiai atitinka Jūsų poreikius?

Namų langų uždangalo pasirinkimas yra darbas. Taip, juk reikia įvertinti labai daug smulkmenų, kol rasite Jums tinkamą kokybę. Norisi, kad langai su konkrečiais uždangalais atrodytų skoningai, žinoma, kad nereikalautu daug priežiūros, kad būtų paprasta užtraukti arba atitraukti pagal poreikius, galiausiai, kad investicija nebūtų itin didelė.

Šiuo metu vis daugiau dėmesio sulaukia langų roletai, kurie dažniausiai lyginami su užuolaidomis. Abu variantai yra neblogi, tačiau konkretiems namams – labiausiai tinka ir tam tikras variantas.

Kuris? Sunku atsakyti, kadangi varijuoja žmonių poreikiai. Pabandysime pateikti esmines lyginimo gaires, kurios padės Jums greičiau rasti tai, ko ieškote.

Kaina

Kainos prasme roletai namams kainuoja kur kas pigiau. Žinoma, galima rasti ir labai pigių užuolaidų, tačiau jos dažniausiai nuvilia kokybe. Taigi, jeigu norite, kad namuose dekoras būtų gražus ir kokybiškas – roletai kainuos pigiau. Taupantiems – tai yra geriausias pasirinkimas.

Stilius

Tiek langų roletai, tiek užuolaidos gali būti labai skirtingo stiliaus. Čia jau nėra ribų. Žinoma, viskas priklauso nuo audinio, galiausiai, spalvinės gamos, kurios ribos šiuo metu yra neribotos. Svarbiausia yra rinktis tai, kas jums yra gražiausi ir jokio skirtumo – kokio tipo tai yra uždangalas.

Valdymas

Roletai dėl valdymo laimi, kadangi tai galima atlikti nuotoliniu būdu. Yra ir užuolaidų mechanizmai, tačiau jie labai brangūs. Žinoma, roletai gali būti valdomi ir rankomis, mechaniniu būdu. Tai kur kas patogesnis pasirinkimas nei tik paprastas užuolaidų stumiama į šoną.

Apsauga: nuo saulės

Nuo saulės apsauga tikrai yra būtina, kadangi ji gali padėti išvengti labai didelės kaitros vasaros metu. Tuomet labiausiai tarnauja roletai, kadangi jų viena pusė yra su specialiu audiniu, kuris ir tarsi atstumia saulės spindulius. Tuo tarpu įsigyti tokio tipo užuolaidas galima, tačiau jos dažniausiai nepatraukliai atrodo. O kadangi estetika šiuo atveju yra labai svarbi – roletai tikrai laimi.

Apsauga: nuo žmonių

Langų uždangalai taip pat reikalingi ir kaip apsauga nuo žmonių. Tam tinka bet koks langų uždangalas, kuria nėra permatomas. Taigi, jeigu jau nuspręsite, kad jums labiausiai tinka ir patinka užuolaidos – reikia ne tik dieninių, tačiau ir naktinių. Tai yra visapusiška apsauga, kuri eis savo namuose būti net ir nuogam – svetimos akys Jūsų nestebės.

Priežiūra

Priežiūra yra labai svarbus aspektas renkantis. Šiuo metu įsigijus bet kokio tipo langų uždangalą galite būti ramus, kad priežiūros tikrai nereikės daug. Ir tuo pačiu, kad ji nebus labai ypatinga. Svarbiausia yra geras audinys ir tuo pačiu tinkama jo priežiūra, kuri leis nesukti galvos ne tik dėl dulkių, tačiau ir kitų galimų nešvarumų.

Užimama vieta

Jeigu Jūsų namai yra maži – roletai laimi be jokių klausimų. Užuolaidomis reikia daugiau vietos, nes mažas erdves jos padaro dar mažesnėmis, dažniausiai kur kas labiau apkraunamomis ir tokiose erdvėse sunku kvėpuoti.

Vis daugiau žmonių roletus derina kartu su užuolaidomis. Derinys tikrai atrodo puikiai, tačiau jam įgyvendinti dažniausiai reikia daugiau vietos, tad tinka erdviuose namuose arba kitokio tipo objektuose. Galiausiai, renkantis ir komponuojant visada verta pasitarti su specialistais, kurie dažniausiai iš savo patirties gali suteikti labai daug naudingos informacijos, kuri padeda rasti tinkamiausius langų uždangalus konkrečiam būstui.