Namai,  Technologijos

Ar verta įsigyti šilumos siurblį oras-oras?

Jeigu ieškote modernaus, ergonomiško, ekonomiško ir efektyvaus būdo reguliuoti mikroklimatą patalpose, namuose ar net pirtyse – šilumos siurbliai oras-oras  yra tinkamas sprendimas Jums!

Ieškodami analogų tiek veikimo principu, tiek pačiu rezultatu – atsiremiame į oro kondicionierius, tik jų veikimo principą reikėtų apversti aukštyn kojom. Kaip žinote – A/C arba oro kondicionierius dažniausiai yra patalpų vėsinimo įtaisas, o siurblys oras-oras – šildymo. Iš lauko paimtas oras suslegiamas ir taip įšyla. Na, o po to , jau įšilęs oras yra tiesiogiai išleidžiamas į aplinką. Ilgai teorijos aiškinimu neužsiimsime, tačiau, jeigu norite sužinoti daugiau naudingos informacijos tiesiai iš specialistų, užsukite į inoterma.lt internetinį puslapį ir pamatykite, kad rinktis tokį siurblį verta!

Kodėl? Ogi todėl, kad skirtingai nei oro kondicionierius, siurblys oras-oras yra efektyvus lauke esant net iki -30 laipsnių temperatūrai, kol kondicionieriaus efektyvumas yra beveik nulinis prie minus 15, geriausiu atveju minus 20 laipsnių. Lietuvoje šaltukas paspausti gali ir parodęs dantis termometro stulpelį gali numušti gerokai žemiau nei tie 15 ar 20 laipsnių, o tada šilumos reikia labiausiai…

Tokio sprendimo pagrindiniai kaštai – įrenginys + montavimas. Tai pranašesnis sprendimas u- kieto kuro katilinę bei kaminą, nes išlaikymo kaštai ir reikalinga priežiūra siurbliui oras-oras bus daug kartų mažesnė. Dujinius katilus šis sprendimas lenkia dėl efektyvumo ir taupumo, šildymo išlaidos su siurbliu oras-oras sumažėja keliolika arba net keliasdešimčia procentų.

Ar verta tokį siurblį įsigyti – dilema jums. Visgi įvertinkite pliusus, kurių daug ir minusus, kurių beveik nėra, o tada tikrai pasirinksite geriausią šildymo sprendimą!