Pašto kodai
Namai

Ar žinote savo pašto kodą?

Pašto kodaiKiekvienam yra bent kartą siųsti siuntinį ar gauti į namus siuntinį ar prekę. Ir visi žino, kad norint į namus gauti kažkokį siuntinį paštu, reikia žinoti savo pašto kodą. Tai kodas, kuris pašto darbuotojams padeda lengviau skirstyti laiškus ir išsiaiškinti, kur siųsti jums skirtą siuntinį. Daugelis mano, kad ir be pašto kodo galima sėkmingai gauti siuntinį, tačiau turint pašto kodą, paštininkams gerokai paprasčiau yra atrinkti laiškus ir siuntinius. Todėl, prieš ką nors pirkdami internetu ar kažkam nurodydami savo adresą, būtinai suraskite savo pašto kodą ir jį nurodykite prie adreso.

                  Bet kur gi ieškoti tų pašto kodų? Ir kaip jų ieškoti? Tiesą sakant yra nemažai internetinių svetainių, kuriose yra nurodyti Lietuvos adresų pasto kodai. Jums tereikia per internetinės pasieškos sistemą tą susirasti. Įveskite reikiamus raktažodžius ir netrukus jums bus pasiūlytos bent kelios svetainės, kur galite rasti sau reikiamą pašto kodą. Tačiau ką reikia žinoti, prieš ieškant savo pašto kodo? Ogi –užtenka tiesiog žinoti savo adresą. Gal ir skamba juokingai, juk kaip galima nežinoti savo namų adreso? Tačiau neretai nutinka taip, kad žmonės persikrausto ir tikrų tikriausiai dar nežino, koks yra jų tikslus adresas, pavyzdžiui, kokioje savivaldybėje yra tas adresas. O dar namo ir buto skaitmenys, kuriuos prisiminti nebūtinai galima iš pirmo karto.

                  Ką daryti, kad pasto kodų paieška būtų paprastesnė? Tai paprasta – tiesiog nurodykite miestą, kuriame gyvenate ir greičiau rasite savo pasto kodą. Pavyzdžiui, įveskite į paiešką pasto kodai Vilnius ir jums iškart bus pasiūlytos svetainės, kur randami Vilniaus pasto kodai. Iš tiesų, tai visai nesudėtinga ir bet kas gali sugebėti tą padaryti. Kiti gi dažnai tiesiog išbėga į laiptinę, pažiūrėti, kas užrašyta ant jų pašto dėžutės, tačiau ten nurodyti pasto kodai gali būti pasenę. Juk pašto kodai kartais keičiami ir retkarčiais visiems verta pasitikrinti, koks yra jų pašto kodas. Ypač tai pravartu, kai perkate internetu, nurodote kam nors iš užsienio, kokiu adresu siųsti jums dovaną ar laišką. Be to, nemažai lietuvių išsikrausto gyventi į užsienį ir čia taip pat reikia sužinoti savo pašto kodą, kad artimieji galėtų atsiųsti lašinių ir juodos duonos. Taip, tai tikrai populiarūs siuntiniai, kuriuos mielai priima emigrantai.