Namai

Šilumos siurbliai – ne tik naujos statybos namuose

Naujos statybos namuose jau gana įprasta montuoti šilumos siurblius, kurie suteikia galimybę ne tik visus metus džiaugtis norimu mikroklimatu, tačiau ir gyventi tvariai, galiausiai, patogiai. Dažnas net nesvarsto – kuri įranga yra geriausia, kadangi lyginant jas su kieto kuro katilais –  šilumos siurbliai vadinami XXI amžiaus prietaisais. Paprasčiausiai niekas nenori žengti žingsnio atgal, o patogus gyvenimas – pasiekiamas ranka.

Jeigu ir Jus domina šilumos siurbliai – įsigykite iš wwww.specdarbai.lt. Jūsų laukia ne tik žinomų gamintojų sistemos, tačiau ir profesionalios specialistų konsultacijos renkantis.

Kas yra šilumos siurbliai?

Rinkoje šilumos siurbliai yra minimi jau gana seniai. Vos tik atsiradę jie iškart buvo vadinami tikru perversmu rinkoje. Pirmiausia – dėl to, kad jie veikia našiai, tačiau nereikalauja iš žmogaus jokių pastangų (ne taip kaip kieto kuro katilai), o antra – jie yra ekologiški, o šiuo metu žmonės kurdami namus tikrai daug dėmesio skiria tvarumui.

Šilumos siurbliai taip pat gali būti naudojami ne tik patalpų šildymui, tačiau ir vėsinimui, galiausiai, karštam vandeniui paruošti (tam reikalingi šilumos siurbliai oras-vanduo, kuriuos galite įsigyti https://silumossiurbliai24.lt/produkto-kategorija/silumos-siurbliai-oras-vanduo/ prekybos vietoje.

Tautiečių dėmesio jie sulaukė ir dėl to, kad tokia įranga gali veikti gana mažomis sąnaudomis. Ypač nusprendus papildomai įdiegti saulės elektrines. Tokiu atveju ne tik elektronikos veikimas, tačiau ir namų apšildymas arba vėsinimas kainuos labai pigiai, praktiškai 0 eurų per mėnesį, o gyventi galėsite tvariai.

Tinka ir senos statybos namuose?

Mitas, kad tokios įrangos tarnauja našiai tik naujos statybos, A++ tipo klasės namuose. Žinoma, kuo namas yra sandaresnis – tuo jo energinio efektyvumo klasė yra aukštesnė, tad reikia mažiau sąnaudų, kad būste būtų norimas mikroklimatas. Dėl to apšildyti namus taip, kad jie būtų geriau izoliuoti – reikia. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad šilumos siurbliai tarnaus tik naujos statybos namuose. Dažniausiai senesnės statybos namai yra didesnio ploto, tad dėl to yra perkami oras-vanduo siurbliai, o mažesniuose – puikiai poreikius patenkins ir oras-oras.

Nuo įrangos pasirinkimo iki montavimo – tik su specialistais

Nusprendus įsigyti šilumos siurblius namams – pirmiausia reikėtų pradėti nuo įmonės, kuri juos parduoda ir montuoja, pasirinkimo. Pradėjus ieškoti pamatysite, kad rinkos kainos yra labai įvairios. Dažniausiai standartas yra gana aiškus ir be jokio detalaus tyrimo. Matyti, kad kai kurie tikrai siūlo tiek įrangą, tiek montavimo paslaugas kur kas pigiau. Natūralu, kad kyla klausimas – kodėl?

Dažniausiai kur kas pigiau siūloma įranga yra parduodama nelegaliai. Taigi, nebus gaunamos jokios garantijos. Lygiai taip pat negalite būti tikras – ar montavimo darbai atliekami tinkamai. Deja, dirbantys nelegaliai ir be patirties labai dažnai deda kur kas mažiau pastangų, taip pat, jie neprisiima rizikų ir neteikia pertvarkymo darbų, jeigu gaunama ne visai tai, ko klientui reikia. Sumokėti daugiau vardan ramybės, kad tokia įranga, kuri perkama daugeliui metų – tikrai verta.

Galima gauti subsidijas

Iki šiol subsidijas šilumos siurbliams teikė Aplinkos Projektų Valdymo Agentūra – APVA. Šiuo metu jos perduotos Lietuvos Energetikos Agentūros – LEA rankoms. Rudenį bus paskelbtos sąlygos, kurias atitikus galima gauti subsidiją šilumos siurbliams įsigyti. Iškart siūlome rinktis įmonę, kuri ne tik prekiauja įranga, ją montuoja, tačiau taip pat ir padeda gauti subsidiją, sutvarkyti dokumentus bei atsako į kylančius klausimus.