Namai

Lietaus nuvedimo sistemos montavimas – reikia žinoti daugelį dalykų

Lietaus nuvedimo sistemos paskirtis – efektyviai surinkti lietaus vandenį, esantį ant stogo, ir jį nusausinti, siekiant apsaugoti namo sienas, lubas ir fasadą nuo besikaupiančios drėgmės. Be to, latakai turi būti patvarūs, atsparūs oro sąlygoms ir korozijai. Be jokios abejonės, jie turi būti dar ir estetiški bei derėti prie pastato pasirinkto apdailos stiliaus. Renkantis šią sistemą, turime atsižvelgti į stogo dydį ir jo sudėtingumą. Todėl šis pasirinkimas negali būti atsitiktinis. Taigi kaip išsirinkti tinkamus latakus ir lietvamzdžius, kad jie tinkamai atliktų savo funkcijas?

Stogo paviršius ir forma

Prieš renkantis latakus, reikia nustatyti efektyvų stogo plotą, t. y., plotą, kurį galiausiai reikės nusausinti. Taip pat atsižvelgiama į stogo nuolydžio kampą, kuris leidžia teisingai pasirinkti latakų ir lietvamzdžių dydį. Specialistai daro prielaidą, kad kuo didesnis stogo pasvirimo kampas, tuo didesnis jo efektyvusis plotas. Lengviausias būdas sumontuoti latakus ir lietvamzdžius yra prie dvišlaičio stogo. Daug sunkiau išsirinkti latakų sistemą, kai stogas turi sudėtingą konstrukciją, pavyzdžiui, stoglangius. Tai reiškia, kad latakai turi būti trumpesni, tinkamai sujungti vienas su kitu ir, svarbiausia, tinkamai sumontuoti. Patys galime apskaičiuoti stogo plotą ir surasti latakus bei lietvamzdžius, tačiau geriau šią užduotį patikėti specialistui, pvz., projektuotojui (jeigu stogas sudėtingesnis) arba stogdengiui (kai stogas paprastos formos).

Populiariausi rinkoje yra pusapvaliai latakai, nes tinka visų tipų stogams. Pusapvaliais latakais vanduo teka tarsi baseine – ganėtinai greitai. Taip pat šio tipo latakuose yra mažesnė užsikimšimo tikimybė. Kiek vandens latakais gali tekėti – priklauso nuo jų skersmens. Ant ne itin didelių pastatų stogų dedami maždaug 10 cm skersmens latakai. Siauresni gali lengvai užsikimšti lapais, šakelėmis ir kitomis šiukšlėmis. Ne mažiau svarbus ir kritulių kiekis per metus.

Kokią medžiagą pasirinkti latakams?

Parametras, į kurį dažnai atsižvelgiama renkantis lietaus nuvedimo sistemas – tai jų kaina ir estetika. Tačiau svarbus elementas, kuris lems latakų sistemos ilgaamžiškumą, yra medžiagos, iš kurios sistema yra pagaminta, kokybė. Gamybinė medžiaga turėtų būti itin atspari oro sąlygoms, UV spinduliams ir aplinkos taršai. Gerai, jei ji gebės šiek tiek deformuotis temperatūrų pokyčių metu ir bus nejautri mechaniniams pažeidimams. Šie du aspektai labai priklauso nuo montavimo būdo, todėl taip pat verta atsižvelgti į tai, kas rūpinsis sistemos montavimo darbais.