marmuras
Namai

Marmuras – vienas populiariausių akmenų, naudojamų apdailoje

marmurasKiekvienas iš mūsų norime gyventi estetiškai patrauklios aplinkos apsuptyje: priklausomai nuo fantazijos bei finansinių galimybių, puošiame savo namus, už visuomeninės paskirties pastatų interjerą bei tvarką atsakingi asmenys rūpinasi, jog viešbučių, kavinių, restoranų, muziejų, parkų ir kitų objektų lankytojų akis džiugintų grožis bei originalumas. Interjero dizainerių galimybės šiandien neribotos: jų žinios, įvaldytos technologijos, turimos medžiagos bei išlavintas ir šiek tiek kaprizingas  klientų skonis leidžia sukurti neįtikėtinus šedevrus. Tiesa, pastarieji nepamiršo ir tų medžiagų, kurias sėkmingai savo buityje naudojo žmonės prieš daugelį metų. Natūralūs akmenys – vieni iš jų. Viena iš dažniausiai apdailos srityje naudojamų uolienų, populiari visame pasaulyje (tarp jų ir mūsų šalyje) – marmuras. Pastarasis, kuris nuo seno buvo įspūdingų skulptūrų, šventyklų bei kitų pastatų statybinė medžiaga, šiandien puošia mūsų namų vidų bei išorę.

Natūraliai marmuras yra baltas, tačiau dėl gamtoje pasitaikančių priemaišių (smėlis, molis, geležies oksidas ir kita) susiformuoja kitos spalvos bei įspūdinga šio akmens paviršiaus tekstūrų įvairovė. Marmuras mėgstamas naudoti stalviršių gamybai, palangėms, kolonoms, sienoms, židiniams dekoruoti, tinkamas ir laiptams bei sienoms. Akmens naudojimas interjere kuria prabangos ir rafinuoto stiliaus įspūdį. Neverta baimintis, jog akmenys į jūsų būstą atneš šaltumo, „valdiškumo“ įspūdį, priešingai – akmenų skleidžiamą energiją bei poveikį žmogui nagrinėjantys specialistai teigia, jog marmuras spinduliuoja pozityvumą, skatina pasitikėjimą savo jėgomis, atsipalaidavimą bei pritraukia gėrį. Baldai bei kitos interjero detalės gali būti derinamos su mediena, stiklu, oda, tekstile ir bei kitomis medžiagomis. Tai suteikia dar didesnę kūrybinę laisvą bei garantuoja itin originalų rezultatą.

Skeptikai tikriausiai papurtytų galvas: marmuras bei kiti akmenys gali puošti tik pasiturinčiųjų namus. Iš tiesų, akmens gaminiai vertę pinigine išraiška turi, tačiau pagalvojus, kiek laiko pastarieji tarnaus ir džiugins akį, kaina nebeatrodo tokia didelė. Akmenys pasižymi savybėmis, itin palankiomis vidaus bei išorės apdailos gaminiams: patvarumas, nesudėtinga priežiūra, higieniškumas, pavirčiaus spalvų bei ornamentų įvairovė. Nusprendusieji papuošti savo aplinką nauja akmenine detale, tikrai nesigailės – daiktas bus originalus, taps interjero centru bei puikiai derės prie bet kokio stiliaus.