Namai

Užuolaidos – ir gražu ir praktiška

Jei vieną ryte nubudote ir supratote, kad jus pasiglemžė viską iš eilės „šlemščianti“ rutina, laikas kažką keisti. Vieni viską meta ir keliauja į Indiją, tikėdamiesi, kad Šiva atvers visas įmanomas čakras, kiti nusikerpa plaukus, o treti nusprendžia perdekoruoti namus. Užuolaidos – tai bene paprasčiausias ir greičiausias būdas savo namams suteikti visai kitokį veidą. Be to, tai ir praktiška interjero detalė, kuri apsaugo namus nuo smalsių pašalinių žvilgsnių, tiesiog savaime krypstančių į lange degančią šviesą.

Tiesa, reikia pripažinti, kad užuolaidų bei jų audinių pasirinkimas išties toks didelis, kad net sukasi galva, atrodo, kad ir tos gražios, ir to neblogos. Stop! Nepirkite užuolaidų eksportu visko gerai neapsvarstę. Kodėl? Užuolaidos ne tik puošia namus, bet ir gali sudarkyti dekorą, pavyzdžiui, taip:

uzuolaidos--

Kas per daug – tas nesveika, tiesa? Taigi, kyla klausimas, kaip išsirinkti tinkamas užuolaidas? Visų pirma, pradėkime nuo to, kad užuolaidos turi derėti prie bendro namų interjero ir jame vyraujančių spalvų. žinoma, tai jokiu būdu nereiškia, kad karamelinės spalvos kambaryje langus turi dengti ir tokios pačios spalvos užuolaidos. Derinkite spalvas ir atspalvius, kartais nereiktų bijoti eksperimentuoti ir rinktis šiek tiek netradicines spalvas, pavyzdžiu, levandų, violetinę, sodriai mėlyną, smaragdinę ir pan.

Kitas svarbus momentas, renkantis užuolaidas – audiniai. Jei kambarys nėra didelis, sunkūs, prabangiai atrodantys audiniai tikrai nesuteiks žavesio, priešingai – apsunkins erdvę ir dar labiau ją suspaus. Mažuose kambariuose puikiai tinka lengvo audinio, netankios užuolaidos, kurios nesulaiko šviesos. Atminkite, kad šviesus kambarys visada atrodo didesnis. Be to, vertėtų pagalvoti ir apie užuolaidų audinio praktinę pusę: ar jį galima skalbti skalbimo mašinoje, ar jis labai glamžosi, elektrinasi ir pan.

Galiausiai užuolaidų ilgis. Ilgos užuolaidos išties gražu, bet mes gyvename ne Kanarų salose, kur ištisus metus šviečia saulė, mus pusę metų smaugia sąskaitos už šildymą, o ilgos, radiatorius dengiančios užuolaidos jų tikrai nemažina. Tad, praktiškesnis variantas – trumpos ar vidutinio ilgio užuolaidos. Visgi, jei labai nori ilgų, rinkitės reto, natūralaus pluošto užuolaidas.