Dazai terasai
Namai

Medinės terasos priežiūra: gruntavimas, alyvavimas ir dažai medienai

Vis dažniau šalia nuosavo namo vartotojai nusprendžia įsirengti ir medinę terasą. Tiesą sakant, bėgant laikui tai jau spėjo tapti lyg tradiciniu pasirinkimu. Tačiau nepaisant medinės terasos populiarumo, nereikia pamiršti, kad kiekviena terasa reikalauja ir didelės priežiūros bei daug dėmesio, kadangi ją nuolat veikia įvairūs neigiami aplinkos veiksniai. Taigi, jei ir jūs visai neseniai įsirengėte medinę terasą/verandą, jums bus reikalingos specialios medienos apsaugos ir dažymo priemonės.

Bespalvis įmirkomasis gruntas

Visų pirma, jei medinės terasos lentos iki šiol nebuvo apdorotos, turite jas ir laikančiąsias terasos konstrukcijas įmirkyti bespalviu įmirkomuoju gruntu.

Terasos valymo darbai

Pirmiausia turite atminti, kad medinės terasos lentos turi būti švarios, todėl terasą jums teks nuplauti. Tam rekomenduojama pasitelkti specializuotus terasos lentoms plauti skirtus ploviklius. Kuomet paviršius padengiamas valymo priemone, reikėtų šiek tiek luktelėti, kol ji pradės veikti, o tuomet lentas nušveisti su šepečiu, galiausiai visus nešvarumus gerai nuplaunant vandeniu.

Medienos alyvavimas

Medienos padengimas alyva yra būtinas, jei siekiate, kad jūsų medinė terasa būtų ilgaamžiška ir visuomet išliktų puikios estetinės būklės. Kuomet medinis paviršius yra padengtas specializuota medienos alyva, jis kvėpuoja ir išlaiko natūralią medžio struktūrą. Kadangi alyva įsigeria giliai į medinį paviršių, ji suteikia medienai atitinkamą atspalvį ir paryškina pačią medžio tekstūrą. Tačiau prieš pradedant alyvavimo darbus reikėtų patikrinti ar mediena yra sausa. Medinį paviršių alyva reikėtų tepti vienu arba keliais sluoksniais – svarbu, kad ji būtų gerai įsotinta. Veiksmingiausia medinę terasą alyvuoti sausomis oro sąlygomis, kuomet nėra saulės, o temperatūra siekia apytiksliai +16-22 °C. Jei nusimato drėgnas oras, terasos alyvavimą vertėtų atidėti. Galiausiai atminkite, kad geriausia medinį terasos paviršių alyvuoti reguliariai.

Dažai medinėms lauko terasoms

Dažai medienai suteikia galimybę medinį terasos paviršių nudažyti bet kuria norima ir prie bendro namo eksterjero geriausiai derančia spalva. Kuomet pasirenkami dažai medienai, nereikėtų pamiršti, kad medinio paviršiaus dažymas yra galimas tiek paliekant matomą medžio tekstūrą, tiek ir dažant taip, jog tekstūros nesimatytų. Taip pat verta pabrėžti, kad tuomet, kai mediena bus nugruntuota įmirkomaisiais gruntais, reikėtų medinį terasos paviršių vienu sluoksniu padengti medienos gruntiniais dažais, o tuomet panaudoti du sluoksnius medienos dažų.

Daugiau apie apsaugines medienos priemones ir dažus medinei terasai skaitykite: Pinotex.lt