Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai gana dažnas pasirinkimas individualiems namams. Ypač naujos statybos rajonuose arba atokiau nuo miesto ribos, kur dar nėra privestos komunikacijos. Tačiau naujakuriams tenka ne tik domėtis kas labiausiai tiktų jų namams, tačiau ir atsijoti mitus nuo realybės. Kad būtų paprasčiau, štai keletas paplitusių mitų apie nuotekų valymo įrenginius, kurie dažniausiai girdimi ir kuriuos garantuotai išgirsite ir jūs.
Mitas: valymo įrenginiai – per didelė prabanga
Nuotekų valymo įrenginiai kaina nėra kažkuo išskirtiniai ir nėra brangesni nei alternatyvos. Nors pradinė investicija iš pirmo žvilgsnio atrodo didesnė, tačiau įrenginių priežiūra yra minimali, nereikia nuolat kas kelias savaites išvežti „bačkos“ turinio ar taikstytis su nepatogumais.

Mitas: kuo didesnis, tuo geresnis.
Valymo įrenginių esama įvairių dydžių. Tačiau būtent dydis neapsprendžia įrenginio gerumo ar blogumo. Renkantis nuotekų valymo įrenginius reikia atsižvelgti į tai, kiek žmonių yra namuose, kokie taršos šaltiniai yra naudojami ir kiek nuotekų susidaro. Konsultantas padės apskaičiuoti jūsų šeimai reikalingą valymo sistemos dydį.
Sprendžiant reikalingą namams valymo įrenginio dydį, pirmiausia žiūrima į žmonių nuolat gyvenančių namuose skaičių. Tačiau ne vien tai aktualu. Galbūt pas jus kasdien būna svečių, arba kasdien skalbiatės. O kita tokio dydžio šeima dažnai nebūna namuose ir rečiau skalbia. Taigi joms gali reikėti skirtingo dydžio valymo įrenginių.
Rinktis didesnį tik „dėl visa ko“ tikrai nereikia, nes tuomet įrenginys sunaudos daugiau elektros energijos, naudos daugiau resursų ir neišnaudos savo potencialo.
Mitas: bakterijos „suvalgo“ viską
Nors iš principo tai beveik tiesa, tačiau šiuo punktu labiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad į kanalizaciją nederėtų mesti visko kas papuolė po ranka. Apskritai, nesvarbu ar naudojamasi miesto kanalizacija, ar lauko tualetu, ar nuotekų valymo įrenginiais, į kanalizaciją negalima leisti stambių dalykų, tokių kaip sauskelnės, žaislai, makiažo valymo servetėlės ir pan., nes jie nėra skirti kanalizacijai, gali užkišti vamzdžius ir sutrikdyti valymo įrenginių darbą.
Tuo tarpu kalbant konkrečiai apie bakterijas esančias nuotekų valymo įrenginiuose, joms kenkia didelis kiekis buitinės chemijos (balikliai, plovikliai), automobilių technikos skysčiai (antifrizas, tepalai), vaistai, sodo chemija ir pan.
Kaip pavyzdį, galima paminėti skalbimą. Vietoj to, kad penkis skalbimus atliktumėte per vieną pusdienį, geriau suplanuokite po vieną ar du skalbimus kas vakarą. Naudokite ekologiškas skalbimo priemones. Ir niekada neturėsite problemų.

Mitas: nuolat reikia pildyti bakterijomis
Vienas iš valymo įrenginių priežiūros veiksmų yra dumblo išsiurbimas. Tai daroma pagal poreikį arba kartą per metus. Yra įsigalėjęs mitas, jog kas kartą išsiurbus dumblą, reikia papildyti sistemą bakterijomis. Tuo pačiu manoma, jog tai stipriai pakelia priežiūros kainą. Tačiau iš tikro, jei sistema veikia tvarkingai ir nėra jokių gedimų, išsiurbus dumblą tikrai nereikia talpos papildyti bakterijomis.
Papildymas vyksta tik tuomet, jei sistema veikia nekorektiškai ar yra pakenkimas (naudojama daug bakterijas naikinančios chemijos). Ir tai nesusiję su dumblo išsiurbimu.
Mitas: korozija greitai sunaikina įrangą
Yra manoma, jog nuotekų valymo įrenginiai nėra ilgaamžiai, juos „suėda“ korozija. Tačiau iš tikro visi įrengimai yra pritaikyti lauko sąlygoms, besikeičiančioms aplinkos sąlygoms – karščiui, šalčiui, lietui ir pan. Visa įranga gaminama iš patvarių, ilgaamžių ir saugių medžiagų.
Valymo prietaisai yra sertifikuoti ir atitinkantys aukščiausius kokybės standartus. Todėl nereikia rūpintis dėl jų būklės. Tuo tarpu gamintojo garantija bei techninė priežiūra užtikrina, jog nuotekų valymo įrenginiais naudositės tikrai ne metus ir net ne dešimtmetį.