SEO-kas-tai
Paslaugos,  Technologijos

Kiek kainuoja aukštos kokybės SEO paslaugos?

Šiame straipsnyje aptarsime kone dažniausiai užduodamą klausimą: „SEO paslaugos kaina?“

Kas yra laikoma kokybišku seo?

Kokybiškai atliktos seo paslaugos yra tokios paslaugos, kurių pagalba gaunate tokius rezultatus savo verslui, kokių ir tikėjotės. Kai kalbame apie seo (optimizavimą paieškos sistemoms), vienintelis dalykas kuris jums turi rūpėti, tai nėra tik tai, kaip būti matomiems paieškos rezultatuose, bet būti matomiems aukščiausiose pozicijose. 

Jūsų tikslas neturėtų būti matyti savo interneto svetainę antrame, trečiame ar tolimesniame puslapyje. Jūsų tikslas – patekti į top  penketuką rezultatų, ne puslapių. Tai ir yra jūsų interneto svetainės aukštos kokybės optimizavimas paieškos sistemoms.

Patekti žemiau, nei, kad pirmieji 5 rezultatai, jums turi būti neaktualu. Viskas kas yra žemiau penkių pirmųjų rezultatų, neturi praktiškai jokios naudos. Tai neturėtų būti siekiamybė jūsų verslui. Jūsų tikslas – patekti į top pozicijas, nes tik jos gauna organišką lankytojų srautą, kuris gali virsti jūsų potencialiais klientais.

SEO kas tai?

SEO paslaugos kaina 

Yra nustatoma atsižvelgiant į keletą faktorių. Pirmiausia, kaina priklauso nuo to, ką jus samdysite savo svetainės optimizacijai paieškos sistemose atlikti. 

Ar tai bus laisvai samdomas seo specialistas, ar rinkodaros agentūra? Svarbiausias vienintelis dalykas – patirtis. Kuo didesnę patirtį turi specialistai, tuo jų darbas gali kainuoti brangiau. Bet tuo pačiu, samdydami specialistus su didele patirtimi, būsite labiau užtikrinti, jog darbas bus atliktas kokybiškai.

Pas mažiau patirties turinčius specialistus kaina gali svyruoti nuo kelių šimtų, o didelėse agentūrose net ir kelis ar keliasdešimt tūkstančių eurų.

Seo paslaugos kaina taip pat gali skirtis tuomet, kai yra atliekama vidinė interneto svetainės optimizacija. Atliekant vidinę svetainės optimizaciją, įkainiai gali skirti nežymiai tarp laisvai samdomų darbuotojų ir agentūrų. Didžiausias skirtumas gali būti tada, kai pradedama svetainės išorinė optimizacija.

SEO paslaugos kaina

Vidinė optimizacija

Vidinė interneto svetainės optimizacija prasideda nuo puslapio krovimo greičio padidinimo. Tokių paieškos sistemų, kaip Google robotai palankiau vertina interneto svetaines, kai jos lankytojui yra užkraunamo kuo greičiau. Todėl siekiant pagreitinti interneto svetainės darbą, gali tekti ne tik sumažinti rodomų nuotraukų dydį, bet ir tvarkyti interneto svetainės programinį kodą.

Atliekant vidinė svetainės optimizaciją, būtina yra generuoti aukštos kokybės turinį, kurį įvertins paieškos robotai. Pasak Google nuostatų, jie aukščiausiai savo paieškos rezultatuose rodys tokias interneto svetaines, kurios pateikia lankytojams aktualų turinį, kurio jie ieško. 

SEO turinys

Turinys taip pat turi būti paremtas autoritetingais šaltiniais, neretai rekomenduojama tokius šaltinius nurodyti įterpiant nuorodą į šaltinį. Taip pat lankytojams pateikiamame turinyje rekomenduojama įterpti ir šaltinius iš kitų jūsų svetainės puslapių, tokiu būdu parodoma, jog jūsų interneto svetainėje yra daugiau kokybiško turinio.

Praleistas laikas svetainėje

Vienas geriausių indikatorių, jog jūsų svetainėje yra pateikiama lankytojams naudinga informacija – praleistas laikas svetainėje. Jeigu lankytojas atėjęs į jūsų puslapį jį po kelių sekundžių išsijungia, tai reiškia, jog jūsų turinys nėra aktualus tam lankytojui. 

Google tokių dalykų stebėjimui nemokamai siūlo įrankį „Google Analytics“. Šiuo įrankiu galite stebėti savo lankytojų praleistą laiką jūsų svetainėje, matyti su kokiais įrenginiais jie naršo, iš kokių jie šalių ir t.t. Ypač didelį dėmesį reikia skirti lankytojams, kurie naršo mobiliais telefonais.

Išorinė optimizacija

Po pagrindinių vidinės optimizacijos darbų, sekantis darbas – išorinė optimizacija. Atliekant išorinę optimizaciją, jūsų tikslas turi būti tai, kad jūsų interneto svetainės nuoroda dalintų kitos, aukštą autoritetą turinčios interneto svetainės. 

Taip pat reikia nepamiršti, jog paieškos sistemos geriau vertina interneto svetaines, kurių turinys yra pasidalinamas socialiniuose tinkluose. 

Pagrindinis išorinės optimizacijos tikslas – parodyti paieškos sistemų robotams, jog jūs lankytojams pateikiate aukštos kokybės turinį, kuriuo yra dalinamasi. Sukurti tokį nuorodų tinklą gali kainuoti nemažus pinigus.

SEO išorinė optimizacija

SEO paslaugos kaina

Apibendrinant, galutinė seo paslaugos kaina gali skirtis nuo kelių šimtų iki keliasdešimties tūkstančių eurų, todėl vieningą kainą nustatyti yra neįmanoma neišsiaiškinus visų poreikių ir galimybių.