baseinu chemija
Namai

Automatika baseinų įrangai

Automatika automobiliuose, namų šildymo, vejos laistymo sistemoje ir daugelyje kitų buityje naudojamų prietaisų jau tapo kasdienybe. Šiandien automatika jau laisvai prieinama ir baseinų priežiūroje, kuri daugeliui žmonių, turinčių ar norinčių įsirengti baseiną, kelia nemenkų iššūkių.

Kaip žinia, vien tik baseinų chemija baseinų priežiūroje neapsiribojama, tam reikalinga ir speciali baseinų įranga. Tačiau, kaip ir kitus prietaisus, taip ir šią įrangą, būtina prižiūrėti ir reguliariai valyti. Tam, kad šie procesai neužgultų žmogaus pečių, šiandien automatikos pagalba jau galima įrengti automatizuotą baseinų priežiūrą.

Filtro atplovimas. Baseinų vandens filtravimo sistemą paprastai sudaro vandens filtrai su užpildu, filtrų sklendės bei cirkuliacinis siurblys. Jie yra naudojami įvairių tipų vidaus ir lauko baseinams. Vandens filtrų baseinų sklendės gali būti automatinės arba mechaninės. Filtro atplovimo metu, mechaninė sklendė tiesiog persukama rankiniu būdu į priešingą filtravimo krypčiai pusę. Tuo tarpu automatikos pagalba, šis procesas vyksta be žmogaus įsikišimo, o atplovimo periodiškumą galima užprogramuoti.  

Vandens lygio kontrolė. Vandens lygis baseine taip pat yra labai svarbus, kadangi pagal vandens tūrį atitinkamai naudojama baseinų chemija ir nustatomas jos kiekis. Maudantis baseine dalis vandens išsitaško, dalis išgaruoja natūraliai, dali prarandama filtro atplovimo metu, todėl nuolatos turi būti papildomas. Paprastai vandens lygiui matuoti yra skirti specialūs vandens lygio matuokliai, kurie parodo, kada reikia papildyti vandenį baseine.

Automatinis vandens lygio matuoklis užtikrina ne tik vandens lygio kontrolę, bet ir vandens papildymą reikiamu metu. Todėl pačiam žmogui jokių veiksmų atlikti nereikia.

Baseinų dezinfekcija. Baseinų priežiūrai yra būtina baseinų chemija, kuri užtikrina vandens kokybę ir higieną. Nors vandens kokybės kontrolei yra įvairių prietaisų, tačiau jų priežiūra, kontrolė ir dezinfekcija vis tiek turi būti atliekama žmogaus. Tačiau šiandien visu tuo pasirūpinti už jus gali automatinė dezinfekcijos sistema. Ji ne tik kontroliuoja vandens pH bei chloro koncentraciją vandenyje, tačiau ir pasirūpina reikalingos baseinų chemijos dozavimu.