Paslaugos

Dūmtraukių kainų variacija ir teisingo pasirinkimo svarba

Kartai žmonėms kyla klausimas, kas yra dūmtraukiai. Iš tiesų tai kitas kaminų pavadinimas. Na, dar galima paminėti, kad pirmajame žodyje akcentuojamas dūmų traukimas. Kitaip tariant, priartinama prie namų apšildymo proceso. O kai jau žinome, kad skirtingi žodžiai reiškia praktiškai tą patį, galime pradėti gilintis į kitus niuansus.

Šildymo sistemą kiekvienas iš mūsų prilyginame investicijai. Todėl natūralu, kad kreipiame dėmesį į smulkiausias detales. Bendrai paėmus, prastas įrengimas pažeria krūvą problemų, o profesionalūs darbai sukuria atvirkštinį ir labai pozityvų rezultatą. Kalbėdamas apie dūmtraukius, patyręs specialistas atskleistų ne tik tokią aktualią informaciją kaip vienokio ar kitokio kamino kaina, bet ir paaiškintų apie lenkimo kampų sumą, skerspjūvį, gamybai naudojamas medžiagas ir t.t. Tik kažin, ar to aiškinimo pakaktų, kad gerai viską suprastume, nes šildymo sistemų sritis ir patys dūmtraukiai – ne pirkinių sąrašo sudarymas. Pamiršus įrašyti makaronus, pasaulis nesugrius. Tačiau įrengiant šildymo sistemą ir netinkamai sumontavus kaminą, galvosūkių apstu.

Žinoma, galvosūkiai aplanko ir pačiame darbų įkarštyje. Štai vienas tokių klausimų yra kamino kaina. Suprantama, jog norisi skrupulingai pasirinkti kiekvieną šildymo grandies detalę ir užtikrinti maksimalią katilo kūrenimo kokybę. Tačiau reikia rūpintis ir finansiniais reikalais. Kai dėmesį patraukia dūmtraukiai, iš pirmo žvilgsnio sunku susigaudyti, kokiais skirtumais jie pasižymi. Kaina skiriasi dvigubai, o produktai, rodos, beveik identiški. Kodėl vienas dvisienis dūmtraukis piniginę paplonintų trisdešimčia eurų, o kitas pareikalautų dar dvidešimties? Viskas ima aiškėti pradėjus dairytis į parametrus. Vienas jų – skersmuo. Jei kataloge matmenys žymimi 100/200, kaina gali viršyti 40 eurų. O skaičiams padidėjus iki 300/400, mokėtina suma taps didesnė nei 100 eurų. Aišku, skirtingų gamintojų nurodomos kainos nebus identiškos.

Reikėtų nesutrikti tarp parduotuvėse siūlomų dūmtraukių ir prisiminti atsižvelgti į tokius kriterijus kaip atsparumas korozijai ar suodžių užsidegimui. Šaltasis metų laikas Lietuvoje skatina apšildyti būstą, tad kiekvienas aspektas, į kurį atsižvelgiama, suteiks kūrenimo procesui sklandumo. Belieka palinkėti gerai viską apskaičiuoti, o atsiradus bet kokiems klausimams kreiptis į specialistus, nes tinkamas šildymo sistemos įrengimas – jų darbas.