Jei pas kaimyną žolė atrodo gražesnė, tankesnė ir žalesnė, turbūt pats laikas pradėti galvoti apie naują žoliapjovę. Šuo metu žoliapjovių būna pačių įvairiausių: elektrinių, benzininių, akumuliatorinių. Žoliapjovės taip pat skirstomos į nesavaeiges ir savaeiges, su žolės surinkimo konteineriu arba mulčiavimo funkcija ir t.t. Be jau išvardytų žoliapjovių dar galima paminėti mechanines žoliapjoves ir trimerius. Tai kaip išsirinkti naują sodo pagalbininkę, kai asortimentas toks platus?
Renkantis naują žoliapjovę, būtina vadovautis keliais pagrindiniai kriterijais: pjaunamos žolės plotu, sklypo reljefu ir žolės rūšimi. Be to, vertėtų įvertinti ir tai ar su žoliapjove darbuosis vienas, ar keli žmonės, nes tuomet reikėtų rinktis įrenginį, kuris turi rankenų aukščio reguliavimo funkciją. Taip pat iš anksto reikia nuspręsti, ką darysite su nupjauta žole – mulčiuosite ar surinksite. Jei pjaunamos žolės plotas nedidelis – didelės ir sunkios žoliapjovės tikrai nereikia, pakanka kompaktiško elektrinio ar akumuliatorinio įrenginio. Šiuolaikinės žoliapjovės turi pakankamai daug funkcijų, todėl savo poreikius reiktų iš anksto išdėstyti pardavėjui, kuris patars ir padės išsirinkti naują žoliapjovę.
Vertėtų atminti ir nekartoti svetimų klaidų
Ne paslaptis, kad žmonės perka ne žoliapjovę, o kainą, tačiau tai didelė klaida, nes pigi ir niekam nežinomo gamintojo žoliapjovė gali būti nekokybiška, nepatikima ir neilgaamžė. Tuo tarpu, puikiai žinomi žoliapjovių gamintojai turi servisus, atsargines detales ir žoliapjovėms suteikia solidžią garantiją.
Kita nerečiau pasitaikanti klaida – pirkėjas nepasidomi įrenginio paskirtimi, variklio galingumu, neišsiaiškina, kokiam plotui pritaikyta žoliapjovė ir pan. Specialistai rekomenduoja rinktis naujų technologijų žoliapjoves su tvirtu ir patikimu aliuminio ar polimeriniu korpusu, kuris yra atsparus drėgmei, temperatūros kaitai ir nereikalauja daug priežiūros. Žoliapjovės svoris taip pat turi būti subalansuotas, kad ją būtų patogu valdyti. Nereiktų pamiršti atkreipti dėmesio ir į ratus: ar galima reguliuoti žoliapjovės aukštį, ar ratai turi vidinius guolius ir pan. Jei būsite dėmesingas smulkmenoms, tikimybė, kad išsirinksite išties kokybišką daiktą yra tikrai nemaža.
Galiausiai labai svarbu tinkamai rūpintis nauja žoliapjove. Dalis nuosavų namų ar sodų šeimininkų, prieš pjaudami žolę, pamiršta žibalu sutepti guolius ir ratų ašis, nepatikrina alyvos kiekio, jei turi benzininę žoliapjovę, nepasižiūri ar varžtai neatsilaisvino ir pan. Be to, praverstų apžiūrėti ir pjaunamos žolės plotą, kad jame nebūtų akmenų, šakų, kelmų ir kitų šiukšlių, kurios gali sulankstyti žoliapjovės veleną arba pažeisti kitas dalis.
Gražaus žolyno ar vejos įrengimas nėra pigus malonumas, todėl reiktų įsigyti patikimą bei kokybišką pjovimo įrenginį. Priešingu atveju, žolė bus ne pjaunama, o raunama ir žalojama, todėl tikrai nereikės ilgai laukti, kol ji pradės ruduoti ir galiausiai visiškai sunyks. O tada kaimyno veja išties bus gražesnė ir žalesnė.