sapnininkas
Ne į temą

Gero miego garantas

Šiais laikais žmonės skundžiasi įvairiosiomis ligomis ir negalėmis, begalę problemų ir dar daug nelaimių. Kartais problema būna paprasta bent tuo atžvilgiu, jog pakanka atsiduoti į daktarų ir vaistų rankas ir būsite „sutvarkyti“. Tačiau su tokiomis šių dienų problemomis kaip antsvoris, mieguistumas, jėgų trūkumas ar nemiga taip lengvai pakovoti nepavyks. Ne vien vaistai ir daktarai čia veikia, viskas kur kas sudėtingiau. Ir to sudėtingumo vardas yra sveikas gyvenimo būdas. Tik gera mityba, darbo ir poilsio rėžimas, sveika aplinka ir pakankamas, bet ir ne per didelis fizinio aktyvumo kiekis gali užtikrinti visų aukščiau paminėtų problemų sprendimą. Ir tik tuomet ir vėl sapnai bus spalvoti, sapnininkas jų reikšmes aiškins teigiamai, jausitės pailsėję ir žvalūs.

Tačiau ir šioje vietoje viskas toli gražu ne taip paprasta. Ir sveikas gyvenimo būdas, apimantis mitybą, sportą ir švarią aplinką, ir geri norai – dar toli gražu ne viskas. Būna ir antsvorio, ir nemigo, ir mieguistumo įvairiausių sukėlėjų, nuo virusų ar bakterijų, iki tiesiog jūsų organizmo fiziologinių sutrikimų. Tokiu atveju jau ir daktarai visu rimtumu turi įsitraukti į jūsų gyvenimo kokybės gerinimą. Laimei, tokie dalykai – tikrai reti, tad dažniausiai geru miegu, gražiais sapnais ir žvalia nuotaika darbe galime pasirūpinti patys.

Viskas prasideda nuo dviejų pagrindinių dalykų. Tai yra sveika, subalansuota mityba ir geras mitybos režimas, ir sportas, vėl gi ir pakankamas, ir ne per didelis, apimantis kuo daugiau kūno raumenų, priverčiantis padirbėti ir širdies raumenį, reguliarus ir nekeliantis traumų. Šioje vietoje tereikia valios pastangų ir noro, tuomet ir laiko, ir šiokių tokių lėšų ir sportui, ir sveikai mitybai tikrai atsiras. Gražius sapnus atneša, apie kuriuos sapnininkas rašo tik gerai, nemigą gydo, gerą nuotaiką suteikia ir sveika gyvenimo aplinką, pirmiausia – oro, kuriuo kvėpuojame, užterštumas. Šioje vietoje ne viskas taip paprasta kaip su mityba ar sportu – jei gyvenate miesto centre, taip lengvai į kaimą nepersikraustysite. Tačiau bent savaitgaliai gamtoje, vakariniai pasivaikščiojimai parkuose tikrai gali padėti. O gal ilgainiui kils noras ir į užmiestį gyventi išsikraustyti.