Sveikata

Dantų protezavimas neturi nieko bendra su ankstesnėmis procedūromis

Dantų protezavimasDaugeliui iš mūsų žodžiai – dantų protezavimas – dažnai asocijuojasi su ne itin estetiškai atrodančiais dirbtiniais dantimis, kuriuos turėjo ir vis dar turi mūsų močiutės ir seneliai. Nėra ko stebėtis – juk anksčiau protezai būdavo labai primityvūs ir nepatvarūs, todėl kai kurie žmonės šios nuomonės laikosi ir iki šių dienų. Tačiau taip yra tik tol, kol jie nesužino daugiau apie šiandienines dantų chirurgijos galimybes ir neįtikėtiną pažangą, padarytą šioje srityje.

Jei jūsų gydytojas jums pasiūlė protezavimo galimybę, atsikratykite minėto senamadiško požiūrio – vykite tokias mintis į šalį ir pasiruoškite didelėmis bei puikioms permainoms. Tai visiškai niekuo nėra susiję su senatve ar jos požymiais. Tokiomis galimybės naudojasi ir jauni žmonės, nes dabartinė medicina gali tikrai kur kas daugiau nei ankstesniais laikais. Minėtais žodžiais galima apibūdinti iš tiesų nemažai įvairių procedūrų, kurių metu yra atstatomi pacientų dantys.

Dantų protezavimas gali būti atliekamas taip, kad būtų prarasta kuo mažiau dantų audinių. Be to, protezuojant gali būti naudojamas vainikėlis, tiltelis, dantų implantai ar kiti būdai. Metodikų ir priemonių yra labai daug ir įvairių, todėl kiekvienas pacientas turi galimybę išsirinkti tas procedūras, kurios jam tinka ir yra labiausiai priimtinos. Kiekvienu atveju odontologai pasitelkia tik pačias patvariausias medžiagas, kurios būna ilgaamžės ir tarnauja labai efektyviai.

Jei, jūsų manymu, jūsų dantys atrodo nelabai gražiai, jie yra pažeisti ar jų spalva yra pakitusi, tuomet kreipkitės į pasirinktą odontologijos kliniką. Po atliktos apžiūros, atsižvelgiant į jūsų būklę ir finansines galimybes, jums bus pasiūlyta pati geriausia išeitis. Nusprendus ja pasinaudoti, dantims restauruoti skirtos priemonės bus pagamintos atsižvelgiant į konkrečią jūsų dantų būklę. Jūs visada turite teisę rinktis, todėl ir tokioje situacijoje galėsite nuspręsti, ar pasirinkti implantą, vainikėlį ar tiltelį.

Toks dantų protezavimas nėra skirtas vien tik estetiniam vaizdui pagerinti. Suprantama, kad ši procedūra labai dažnai pacientams yra atliekama ta, kad pagerėtų jų gyvenimo kokybė. Juk jei bus žmogui bus sudėtinga kramtyti maistą ar kalbėti dėl jaučiamo tam tikro kalbos defekto, dėl to pablogės jo gyvenimo kokybė. Minėtos priemonės yra išeitis daugeliui žmonių – tai nėra brangu, tačiau patvaru ir veiksminga.