Paslaugos,  Sveikata

Dantų protezavimas – paslauga, gerokai pažengusi į priekį

dantų protezavimasMočiutės protezai, mirkstantys stiklinėje vandens ar bevalgant iškrintantys į sriubos lėkštę – iš vienos pusės komiški, tačiau ne ką malonesnes asociacijas keliantys vaizdeliai. Tačiau faktas, jog  dantų protezavimas naudojamas šiuolaikinėje odontologijoje bei sulaukia dėmesio iš daug įvairaus amžiaus klientų (ne tik pagyvenusių asmenų!), byloja, jog ši paslauga vis dar populiari bei techniškai gerokai patobulėjusi.

Paslaugos specifika

Odontologai, įvertinę paciento burnos ertmės būklę (likusių dantų skaičių, jų būklę) bei pasiteiravę, kokios yra pastarojo finansinės galimybės, siūlo rinktis tarp:

  • Tradicinių išimamų protezų (atraminių lanko ar plokštelių), kurie, nors ir nėra itin patogūs dėl būtinybės juos nuolat išiminėti, tačiau kartais tampa vienintele išeitimi norintiems „įdantinti“ savo burną (kai varžo kuklūs finansai ar nėra tinkamų atraminių dantų).
  • Fiksuotų protezų. Šie, lyginant su išimamais, yra brangesni, tačiau pacientui ilgainiui leidžia užsimiršti, jog jo burnoje – ne natūralūs dantys. Ir, kas svarbiausia, šio fakto nepastebės niekas iš aplinkinių, aišku, iki kol patys nenuspręsite pasidalinti profesionaliai savo darbą atlikusio specialisto kontaktais.

Kokiems asmenims gali būti protezuojami dantys?

Visiems pacientams, kurių dantų dėl vienos ar kitos priežastys nebuvo įmanoma išsaugoti (įsisenėjusios dantų ligos, žmogaus amžiaus įtaka, traumos ir panašiai), gali būti atliktas dantų protezavimas. Tuo tarpu šios paslaugos alternatyva – dantų implantavimas – įmanomas tik tol, kol nesuyra netekto danties kaulas (tai užtrunka maždaug iki vienerių metų). Implantavimas daugeliui pacientų nėra prieinamas dėl aukštų įkainių, tuo tarpu protezavimas – gerokai pigesnis malonumas (tiksliau – būtinybė). Nepastebimų fiksuotų protezų atsiradimas padarė šią sritį patrauklią ir jaunesnio amžiaus asmenims.

Protezuotų dantų priežiūros ypatumai

Faktas, jog jūsų burnoje „gyvena“ ne natūralūs nuosavi, bet dirbtiniai dantys, neatleidžia nuo būtinybės rūpintis burnos ertmės higiena, Tiesa sakant, pastarajai teks skirti dar daugiau dėmesio. Išimamų bei fiksuotų protezų priežiūra šiek tiek skiriasi. Pastarieji valomi identiškai kaip natūralūs dantys, renkantis kietų abrazyvinių dalelių neturinčias (pastarosios kenkia protezams) dantų pastas, tarpdančių siūlus, liežuvių valiklius, burnos skalavimo skysčius ir panašiai. Išimamus protezus, išvalius juos dantų šepetėliu, būtina kasdien papildomai keliolikai minučių pamerkti į  antibakterinį skystį (yra specialios tirpiosios tabletės), efektyviai dezinfekuojantį ir sunaikinantį kenksmingus mikroorganizmus. Ir protezuotų dantų savininkams rekomenduojama periodiškai lankytis pas burnos higienos specialistą, atliekantį apnašų bei dantų akmenų valymą. Taip užkertamas kelias galimoms dantų ir dantenų ligoms, blogam burnoms kvapui, priešlaikiniam protezų nusidėvėjimui bei palengvina kasdienę asmeninę burnos higieną.

Dantų protezavimas – galimybė be kompleksų dovanoti šypseną aplinkiniams, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus bebūtumėte. Šio proceso sėkmė priklauso ne tik nuo specialisto kvalifikacijos bei patirties, bet ir nuo to, kaip atsakingai asmuo rūpinsis savo burnos higiena po protezavimo.