Turbūt kiekvienas iš mūsų vienu ar kitu gyvenimo momentu svarstėme apie tai, ką norime veikti ateityje, ar mūsų pasirinktas gyvenimo kelias mus tenkina ir ką galime padaryti, kad jaustumės geriau. Vieni pradeda galvoti apie studijas, kiti apie keliones, o treti apie nuosavą verslą. Net jei esate pilną darbo dieną dirbantis žmogus, tai nereiškia, kad negalite turėti savo įmonės, kurios vadovu būtumėte būtent jūs ir tik nuo jūsų priklausytų jūsų sėkmė ir pelnas.
Prieš dešimt ar daugiau metų, būtų buvę sunku įsivaizduoti darbą pilnu etatu ir savo nuosavo verslo plėtojimą, tačiau šiandieniniais technologijų laikais, kai vis daugiau ir daugiau verslų persikelia į internetą, tai atrodo žymiai paprasčiau.
Tačiau, ko reikia tam, kad galėtumėte patys vystyti savo verslą? Visų pirma, jums reikia jį įteisinti. Turbūt dažniausiai sutinkamas trumpinys prieš įmonę yra – UAB, tai reiškia uždarąją akcinę bendrovę. Taip pat yra ir kitų formų, pavyzdžiui MB – mažoji bendrija ar IV – individuali veikla. Visos šios formos jums leidžia įteisinti savo verslą ir gauti iš jo legalias pajamas, bet kaip reikia nuspręsti, kurią iš šių formų pasirinkti? Paprasčiausias būdas – pasitelkite į pagalbą profesionalus. Susitarkite su konsultacijos su buhalterių įmone ir po jos jums tikrai nebeatrodys, kad įmonės steigimas yra itin sudėtinga užduotis.
Konsultacijos metu jūs tikrai sužinosite kuo skiriasi viena juridinio asmens forma nuo kitos. Jei dirbsite vienas, galbūt jums puikiai tiktų individualios veiklos pažymėjimas arba mažoji bendrija. Jei norite samdyti darbuotojus, tuomet gal verčiau rinktis uždarąją akcinę bendrovę? Tokie klausimai gali jums kilti prieš pradedant verslą, tačiau profesionalai jums atsakys, ne tik kaip skiriasi mokesčiai vienai ar kitai formai, bet taip pat ir patars, kas turėtų geriausiai tikti būtent jūsų verslo modeliui. Be to, nepamirškite, kad jums neabejotinai prireiks ir biuro, todėl iš anksto apgalvokite, kur galėtų būti optimaliausią jūsų įmonės veiklos vykdymo vieta. Be abejo, efektyviausia, jei pasirinktoje vietoje būtų tiek salė konferencijoms (http://akmenineuzeiga.lt/konferenciju-sale/), tiek ir poilsio zonos.
Žinoma, prie įmonės steigimo ir patalpų nuomos galima prieiti tik tuomet, kai jau žinote kokiu verslu norite užsiimti. Tačiau ką daryti tuomet, jei žinote, kad norite užsiimti kažkuo kitu po darbo, kas jums neštų pelną, bet nežinote ką tiksliai reikėtų daryti? Na visų pirma, reikėtų pagalvoti apie tai ką jūs išmanote geriausiai. Jei esate puikus marketingistas, tuomet galite pagalvoti apie elektroninę parduotuvę, nes jūsų žinios tikrai padės tokio verslo modeliui, o svarbiausia, kad jūs sutaupysite, nes jums nereikės kitų marketingo specialistų paslaugų. Tuo tarpu, jei puikiai jaučiate stilių ir domitės mados naujienomis, galite teikti konsultavimo paslaugas. Apsisprendimas kokią verslo šaką vystyti priklauso tik nuo jūsų fantazijos, bet žinoma, prieš padėdami verslą būtinai išsitirkite rinką, kad žinotumėte, su kokia konkurencija jums gali tekti susidurti. Jei konkurencija yra didžiulė, tuomet verta pasvarstyti ar jūsų pradinės investicijos atsipirks ir kiek laiko jums reikės sugaišti, kol jūsų idėja jums pradės nešti pelną.
Svarbiausia prieš pradedant savo verslą ir steigiant įmonę yra apsvarstyti ar jūs tikrai esate pasiryžęs savo laisvą laiką leisti ne atsipalaidavimui, o dar vienam darbui. Taip pat turite atsiminti ir tai, kad dirbti sau, o ne kažkam kitam, nors ir atrodo puiki idėja iš pat pradžių, tačiau jūsų savidisciplina turi būti itin aukšto lygio tam, kad sugebėtumėte pasiekti gerų rezultatų. Todėl prieš pradėdami verslą, kurį planuojate vystyti po darbo atsakykite sau į šiuos du klausimus – ar aš turėsiu pakankamai energijos? Ar galiu būti atsakingas ir atkaklus? Jei atsakymas taip – tuomet drąsiai nerkite į verslo pasaulį