Paslaugos

Kelionė į Turkiją – geriausios kryptys Jūsų ateinančioms atostogoms

Turkija yra viena iš populiariausių kelionių krypčių tarp lietuvių. Nors daugelis žino ir aplankė Stambulą, šis straipsnis skiriamas kitoms žymiausioms Turkijos turistinėms vietovėms, kurios taip pat vertos dėmesio. Apžvelgsime Antaliją, İçmelerį, Bodrumą, Marmarį, Alaniją ir Sidę – miestus, kurie kiekvienas turi savo unikalų žavesį ir lankytinas vietas.

Antalija

Antalija, esanti Viduržemio jūros pakrantėje, yra viena populiariausių Turkijos kurortų. Tai miestas, kuriame susilieja istorija ir modernumas. Antalija garsėja savo senamiesčiu (Kaleiçi), kur galite pasivaikščioti siaurais, akmenimis grįstais gatvėmis ir pasigrožėti senoviniais pastatais. Taip pat verta aplankyti Hadriano vartus, pastatytus romėnų laikais.

Antalijos apylinkėse yra daugybė paplūdimių, kurie patraukia turistus savo švariu smėliu ir skaidria jūra. Lara ir Konyaaltı paplūdimiai yra patys populiariausi, kur galite mėgautis saule, jūros vandeniu ir įvairiomis vandens pramogomis.

İçmeler

İçmeler yra mažas kurortinis miestas, esantis Marmario provincijoje, pietvakarių Turkijoje. Šis miestelis žavi savo ramybe ir natūralia grožiu. İçmelerio paplūdimiai yra vieni gražiausių Turkijoje, su švariu smėliu ir švelniai nusileidžiančiu į jūrą krantu.

İçmeleris taip pat garsėja savo žaliuojančiais kalnais ir vaizdingais takais, kurie idealiai tinka žygiams pėsčiomis. Be to, miestelyje gausu restoranų, siūlančių tradicinius turkiškus patiekalus, kuriuos verta paragauti.

Bodrumas

Bodrumas yra vienas iš labiausiai žinomų Turkijos kurortų. Šis miestas, esantis Egėjo jūros pakrantėje, yra žinomas dėl savo gyvybingo naktinio gyvenimo, istorinių paminklų ir nuostabių paplūdimių. Bodrumo pilis, pastatyta riterių hospitalierių, yra viena pagrindinių turistinių traukos vietų, iš kurios atsiveria nuostabūs vaizdai į uostą ir jūrą.

Bodrumas taip pat garsėja savo baltomis namų sienomis ir siauromis gatvėmis, kurios sukuria ypatingą atmosferą. Šiame mieste rasite daugybę kavinių, barų ir klubų, kurie veikia iki vėlyvos nakties.

Marmaris

Marmaris yra kitas populiarus kurortas Turkijos pietvakariuose. Šis miestas garsėja savo puikiais paplūdimiais, turkio spalvos jūra ir gyvybingu naktiniu gyvenimu. Marmario prieplauka yra viena didžiausių ir moderniausių Viduržemio jūros regione, kur galite pasivaikščioti ir pasigrožėti prabangiais jachtomis.

Marmario senamiestis taip pat vertas dėmesio, su savo siauromis gatvelėmis ir tradiciniais turkiškais namais. Be to, mieste yra daug prekybos centrų, kuriuose galima įsigyti vietinių suvenyrų, rankdarbių ir kitų prekių.

Alanija

Alanija yra dar vienas populiarus kurortas Viduržemio jūros pakrantėje. Miestas garsėja savo istoriniais paminklais, nuostabiais paplūdimiais ir šiltu klimatu. Viena iš pagrindinių lankytinų vietų yra Alanijos pilis, iš kurios atsiveria įspūdingi vaizdai į miestą ir jūrą.

Alanijos paplūdimiai, tokie kaip Kleopatros paplūdimys, yra puikūs vietos poilsiui ir saulės vonioms. Be to, mieste yra daugybė kavinių, restoranų ir parduotuvių, kurios patenkina įvairius turistų poreikius.

Sidė

Sidė yra mažas miestelis, esantis Antalijos provincijoje, kuris garsėja savo archeologinėmis vietovėmis ir nuostabiais paplūdimiais. Sidės senamiestis yra pilnas senovinių romėnų laikų griuvėsių, įskaitant Apolono šventyklą ir senovės teatrą, kuris vis dar naudojamas įvairiems renginiams.

Sidės paplūdimiai yra švarūs ir puikiai tinka šeimoms su vaikais. Be to, miestelyje yra daug restoranų, siūlančių šviežią jūros gėrybių ir tradicinius turkiškus patiekalus.

Keliaujant į Turkiją, verta aplankyti ne tik Stambulą, bet ir kitus šio nuostabaus krašto miestus. Antalija, İçmeleris, Bodrumas, Marmaris, Alanija ir Sidė siūlo įvairius poilsio ir pramogų būdus, kurie patenkins kiekvieno keliautojo poreikius. Turkijos kurortai stebina savo natūraliu grožiu, istoriniu palikimu ir svetingumu, todėl kiekviena kelionė tampa nepamirštama. Planuojant savo kitą atostogų kelionę, apsvarstykite šias vietas – jos tikrai vertos jūsų dėmesio.