deimantas
Laisvalaikis,  Mada,  Namai

Deimantas – kodėl jie tokie brangūs?

deimantasDeimantas arba kitaip briliantas – privers jus atlapoti ne tik piniginę, bet ir gerokai patuštinti banko kortelę. Tūkstančius kainuojantis deimantas yra ne kas kitas, bet vienas sunkiausiai randamų, retų brangakmenių. Todėl deimantas kaina nenusileidžia net ir namui ar dvarui priemiestyje.  Tačiau, kas yra deimantas iš tiesų?

  • Deimantas – tai kristalinės anglies modifikacijos pasekmė. Per ilgus šimtmečius deimantai tūnojo žemės paviršiuje, kol galų gale juos užklojo įvairios stichinės nelaimės ir nugramzdino į gilumą. Būtent dėl šios priežasties deimantai atrandami upėse sijojant vandenį.
  • Ką reiškia karatas? Tai deimanto svoris. Vieną karatą atitinka 0,2 Būtent dėl šios priežasties deimantas kaina gali prilygti labai brangiems ir prabangiems daiktams. Kuo daugiau karatų – tuo brangesnis akmuo, tuo brangesnis papuošalas.
  • Deimanto 1 karato kaina Kainą lemia deimanto skaidrumas. Jį profesionalai tikrina per lūpą – jeigu 10 kartų padidinus nepastebima jokių pokyčių, deimantas vertinamas labai švariu. Taigi, svarbu ne tik deimantas 1 karatas, tačiau ir to brangakmenio skaidrumas. Kaip sužinoti deimanto rinkos kainą – tiesiog į „Google” įveskite karatas deimanatas kaina ir sužinosite rinkos kainą bei vertę. Ar jūsų išrinktajai vieno karato pakaks – spręsti jums.
  • Dar vienas klausimas iškylantis besidomintiems – kuo skiriasi briliantas ir deimantas? O paaiškinimas labai paprastas – briliantai yra nušlifuoti deimantai ir tai, kas yra užmaunama sužadėtinei ant piršto yra briliantas.
  • Deimantas ar cirkonis? O galbūt paklausime: butas ar namas? Pasirinksite turbūt pastarąjį. Cirkonis yra praktiškai bevertis dirbtinis akmenukas, nors ir labai panašus į deimantą. Tačiau tokio vertė rinkoje yra labai maža. Tad nesvarstę rinkitės deimantą. Žinoma, jeigu kišenė leidžia. Tačiau esant nestabiliai rinkai – galima sulaukti ir tikrai neprastų išpardavimų. Svarbiausia gebėti sekti kainas.

Aišku tik viena – deimantas jūsų piniginei tikrai nepatiks, tuo metu jūsų išrinktoji ar mylimoji garantuotai šokinės iš laimės. Tai nepamatuojamos vertės brangakmenis ir reta moteris turi kitą galimybę juo pasipuošti nei sužadėtuvės. Brangu, tačiau ar meilė turi kainą? Tikime, sakysite ne.